facebook adres e-mail telefon

Outsourcing IT to najlepsze rozwiązanie dla firm z sektora MSP

W przypadku średniego przedsiębiorstwa w którym pracuje do 60 pracowników najczęściej potrzeba minimum 4 specjalistów. Średni koszt pracy jednego specjalisty IT wynosi 8 500 zł brutto (brutto pracodawcy), nie licząc niemałych kosztów stałego podnoszenia kompetencji. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej firm dostrzega potrzebę i możliwość wsparcia się specjalistami z zewnątrz. Ważnym czynnikiem jest również to, że postęp technologiczny pozwala dzisiaj na szybki i bezproblemowy dostęp do zdalnej pomocy technicznej gdzie zgłoszenia obsługiwane są przez zespół inżynierów na bieżąco, często z czasem reakcji szybszym niż lokalnego zespołu.

Trend wzrostowy dla usług wsparcia IT zauważalny jest od kilku lat. Aktualnie tempo wzrostu według analityków IDC wynosi w naszym kraju 4% rocznie i może przyśpieszyć do 5%. Do 2019 roku wartość rodzimego rynku ma przekroczyć 6 mld USD.

Centrum Systemów Komputerowych świadczy usługi KOI (Kompleksowej Obsługi Informatycznej) już od 24 lat i stale umacnia swoją pozycję na rynku lokalnym. Kilkuset zadowolonych klientów pokazuje nam każdego dnia, że zmierzamy w dobrym kierunku.

CSK, Lokalny dostawca, światowych rozwiązań

Na podstawie publikacji www.benchmark.pl z dnia 08-03-2016

Wróć