facebook adres e-mail telefon

Nowinka od Microsoft, nadchodzi Windows 11

Nowinka od Microsoft, nadchodzi Windows 11. Nowy system operacyjny ma być dostępny jeszcze w tym roku dla nowych urządzeń oraz w ramach bezpłatnego uaktualnienia dla PC z systemem Windows 10. Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana.

Nowinka od Microsoft, nadchodzi Windows 11

Mimo iż popularna "10" miała być ostatnią wersją systemu Windows, Microsoft ujawnił oficjalnie nową wersję swojego flagowego systemu. Bezsprzecznie zawiera ona wiele zmian i nowości, które mają uczynić z Windows 11 uniwersalne narzędzie do pracy, nauki i rozrywki. System ma działać wydajniej a co najważniejsze aktualizacje mają być o 40 proc. chudsze niż w „Dzięsiątce”.

Oto kilka z najważniejszych funkcji:

  • Nowy system umożliwi uruchamianie aplikacji dla systemu Android,
  • zmiany obejmują m.in. przycisk Start i pasek zadań i każdy dźwięk, czcionkę oraz ikonę,
  • System zyska nowe układy, grupy i pulpity które mają pozwolić na łatwiejszą pracę wielozadaniową i organizację systemu,
  • Windows 11 zyska w pełni zintegrowany z MS Teams i aplikacją Xbox,
  • widżety z funkcjami sztucznej inteligencji otwierają widok bezpośrednio z pulpitu, dostarczając spersonalizowane treści,

Co ciekawe, W Windows 11, podobnie jak np. w systemie MacOS i niektórych kompilacjach Linuksa, przyciski na paski zadań będą wyśrodkowane. To jedna z większych zmian, wymagać będzie bowiem przestawienia się - dosłownie - miliardów ludzi.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć