facebook adres e-mail telefon

Najlepsze praktyki na zabezpieczenia przed Ransomware.

Bezpieczeństwo jest nadal gorącym tematem w wielu dyskusjach.

Najlepsze praktyki na zabezpieczenia przed Ransomware.

Zgodnie z definicją IDG, "Ransomware jest formą złośliwego oprogramowania, które po zajęciu komputera grozi Ci krzywdą, zwykle poprzez odmowę dostępu do  danych."  Atakujący żąda okupu od ofiary , obiecując - nie zawsze zgodnie z prawdą - że przywróci dostęp do danych po dokonaniu płatności, użytkownicy otrzymują instrukcje dotyczące sposobu uiszczenia opłaty za klucz odszyfrowywania, którego koszt może wynosić od kilkuset dolarów do kilku tysięcy,  płatnych w Bitcoinach.

Najlepsze praktyki na zabezpieczenia przed Ransomware. Chociaż oprogramowania typu ransomware istnieją już od 1989, to nowoczesna technologia ransomware rozpoczęła się w 2013 r. od oprogramowania CryptoLocker. W międzyczasie napastnicy stali się coraz bardziej wyrafinowani i przedsiębiorczy. W nowoczesnym miejscu pracy, dane są najcenniejszym zasobem większości firm.

Oto kilka rzeczy, które firmy mogą zrobić, aby powstrzymać ataki ransomware:

Najlepsze praktyki na zabezpieczenia przed Ransomware. Używanie różnych poświadczeń do przechowywania kopii zapasowych: Repozytoria kopii zapasowych powinny być chronione i ograniczone tak, aby tylko określone konta usługi miało do nich dostęp. 

Wykorzystaj różne systemy plików do przechowywania kopii zapasowych: posiadanie różnych protokołów może być kolejnym sposobem zapobiegania rozprzestrzenianiu się oprogramowania ransomware. [Przykład: Korzystanie z uwierzytelniania systemu Linux (ext3, ext4, NFS itp.)]

Masz odpowiednie monitorowanie infrastruktury: Konfigurowanie alarmów w celu identyfikacji wielu zapisów na dysku i wysokiego wykorzystania procesora. Wykorzystanie może być kolejnym możliwym objawem możliwej aktywności ransomware.

Edukacja dla użytkowników: większość oprogramowania typu ransomware trafia do organizacji za pośrednictwem stron internetowych lub plików pobranych przez użytkowników wchodzących na szkodliwe witryny internetowe. Właściwa edukacja użytkowników to kolejny punkt dzięki któremu możemy zminimalizować ryzyko ataków.

W CSK nie tylko wdrażamy odpowiednio zaawansowane systemy zabezpieczające ale także edukujemy swoich użytkowników na temat cyberochrony. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat ochrony danych prosimy o kontakt mailowy lub przez formularz na naszej stronie internetowej https://www.csk.com.pl/kontakt/

Źródło: crn.pl

Wróć