facebook adres e-mail telefon

Najbardziej perfidny z cyberataków – ransomware

Najbardziej perfidny z cyberataków - ransomware

Najbardziej perfidny z cyberataków - ransomware

Ransomware to atak złośliwym oprogramowaniem, które szyfruje pliki na urządzeniu ofiary. Jest nie tylko uciążliwym atakiem, ale też wyjątkowo perfidnym. To tak, jakby ktoś, zamiast okraść nasz sejf, ukradł klucz do niego. Wisienką na torcie jest kwestia okupu. Nigdy nie wiemy, czy atakujący wyślą nam klucz po otrzymaniu pieniędzy, a jeśli już, czy będzie to odpowiedni klucz.

Ten rodzaj ataku to nowy rozdział w księdze cyberbezpieczeństwa. Liczba ataków ransomware systematycznie rośnie. Powoduje to coraz wyższe straty po stronie ofiar. To opłacalny proceder, stąd przestępcy chcą z niego wycisnąć, ile się da. Zagrożenie dotyczy nie tylko firm, ale także zwykłych użytkowników, przy czym dla tych pierwszych może być znacznie bardziej niebezpieczny.

Przestrzeganie podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa w sieci pozwala znacznie zmniejszyć ryzyko ataku hakerskiego.

Centrum Systemów Komputerowych w ramach kompleksowej obsługi IT świadczy profesjonalne usługi w zakresie bezpieczeństwa, monitoringu, poprawnej pracy infrastruktury, prowadzi również nadzór nad urządzeniami, które są objęte wsparciem przez naszych inżynierów. W ramach stałej obsługi informatycznej na bieżąco są wykonywane odpowiednie zabezpieczenia. Jeżeli szukasz pomocy w temacie zabezpieczeń swoich urządzeń oraz swojej sieci, skontaktuj się z nami.

Źródło: businessinsider.com.pl

 

Wróć