facebook adres e-mail telefon

MŚP przekonują się do chmury?

Więcej przedsiębiorców niż w ub.r. docenia zalety cloud computingu.

mśp-przekonują-się-do-usług-chmury-outsorcing-it-centrum-systemów-komputerowych-bezpieczeństwo-IT-katowice-śląsk Małe i średnie przedsiębiorstwa korzystające na co dzień z rozwiązań chmurowych wśród ich największych zalet wymieniają: sprawność komunikacji w firmie (77 proc.), możliwość pracy zdalnej (74 proc.) oraz łatwość przechowywania i przetwarzania danych (72 proc.) – według raportu „Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?”

W badaniu przeprowadzonym w 2016 r. wymienione korzyści wskazywało nawet o połowę mniej pytanych (52 proc, 34 proc., 41 proc.).

Wśród pozostałych zalet chmury według respondentów znalazły się: możliwość pracy ze współpracownikami w tym samym czasie, lecz w różnych miejscach (70 proc.) oraz dostęp do danych na wszystkich urządzeniach mobilnych (65 proc).

Ocena tego ostatniego elementu zależy od branży np. trzech na czterech przedsiębiorców z branży usługowej docenia dostęp do danych na wszystkich urządzeniach, ale tylko co druga firma z sektora przemysł i budownictwo.

Generalnie także w tych przypadkach korzyści wskazało wyraźnie więcej pytanych niż rok temu.

Ponadto ponad połowa pytanych doceniła niskie koszty - uznała, że rozwiązania chmurowe są tańsze niż skomplikowana infrastruktura IT (51 proc.) i bezpieczne (45 proc.).

Choć przekonanie o bezpieczeństwie chmury jest większe aż o 27 punktów proc. niż w ub.r., warto zauważyć, że ta kwestia nadal budzi spory niepokój.

Największe obawy związane z bezpieczeństwem mają przedsiębiorcy z firm handlowych – 33 proc. wskazało, że chmura gwarantuje najwyższą jakość ochrony danych, a przemyśle i budownictwie – już co drugi pytany. To oznacza, że nadal konieczna jest edukacja użytkowników w zakresie bezpieczeństwa rozwiązań chmurowych.

Centrum Systemów Komputerowych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów ma w ofercie usługi chmury. Większość usług chmury w naszej ofercie, należy do jednej z trzech ogólnych kategorii: infrastruktura jako usługa (IaaS), platforma jako usługa (PaaS) lub oprogramowanie jako usługa (SaaS). Te kategorie są nazywane stosem chmury obliczeniowej, ponieważ wzajemnie rozszerzają swoje możliwości. Wiedza o tym, czym są te kategorie i co je różni, ułatwia osiąganie celów biznesowych. Usługi chmury mają bardzo dużo zalet. Jeśli potrzebujesz się dowiedzieć więcej o naszej ofercie, zapraszamy do kontaktu z nami.


Źródło: www.crn.pl
Wróć