facebook adres e-mail telefon

Luki w Microsoft Exchange zagrażają polskim firmom

Luki w Microsoft Exchange zagrażają polskim firmom. Luki w Microsoft Exchange Server zagrażają polskim firmom i urzędom. W ostatnich tygodniach Check Point zablokował w Polsce 14 prób ataków wykorzystujących te podatności.

Luki w Microsoft Exchange zagrażają polskim firmom

Zaleca się, by podmioty korzystające z Exchange Server natychmiast zainstalowały poprawkę w celu zminimalizowania ryzyka ataku. Przedsiębiorstwa, które nie zastosowały poprawek bezpieczeństwa lub nie posiadają zaawansowanych systemów bezpieczeństwa są poważnie narażone na ataki hakerskie.

Serwery są hakowane szybciej niż można policzyć.

Jak się okazuje kilkanaście zablokowanych ataków w Polsce to może być wierzchołek góry lodowej. Zagrożenie jest bardzo duże, dziesiątki tysięcy serwerów Exchange na świecie zostało zhakowanych. Co najgorsze jedynie połowa serwerów miała łatki chroniące przed zagrożeniem.

Większość środowisk została naruszona.

Podatności umożliwiają dostęp do poufnych danych firmy jak i przeprowadzenie innych ataków.

Wojsko, przemysł, banki na topie listy celów.

Obecnie połowa wykrytych ataków dotyczy Stanów Zjednoczonych. Natomiast kolejnymi najczęstszymi celami hakerów są Wielka Brytania (5 proc.), a także Holandia i Niemcy (4 proc.)

Cyberprzestępcy wykorzystując luki w MS Exchange Server najchętniej atakują cele militarne i wojskowe, stanowiące 17 proc. odnotowanych incydentów. Tuż za nimi znajduje się przemysł wytwórczy (16 proc.) oraz finanse i bankowość (15 proc.).

Od czasu ujawnienia luk w zabezpieczeniach serwerów Microsoft Exchange rozpoczął się wyścig hakerów i specjalistów bezpieczeństwa cybernetycznego. Globalni eksperci podejmują ogromne wysiłki prewencyjne, aby zwalczać hakerów, którzy codziennie pracują nad stworzeniem exploita, który może z powodzeniem wykorzystać luki w zabezpieczeniach umożliwiających zdalne wykonanie kodu w Microsoft Exchange.

Żródło: www.crn.pl

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć