Podczas prezentacji  senior business development managera w Fujitsu, integratorzy poznali nowości z zakresu rozwiązań Primergy i Eternus. Specjalista omówił także możliwości zarządzania i automatyzacji centrów danych. Wykorzystując rozwiązania japońskiego producenta. 
Jeśli chodzi o serwery rackowe, Fujitsu ogranicza liczbę modeli u dystrybutorów. Kładąc nacisk na najlepsze konfiguracje. W tej części prezentacji omówiono m.in. jednosocketowy serwer RX1330 M4. Ekspert przypomniał, że oprócz rozwiązań sprzedawanych przez dystrybutorów, integratorzy mają możliwość zamówienia mocnych rackowych maszyn przygotowanych na potrzeby projektów – RX2530 i RX2540.

Specjalista przedstawił ponadto serwery Primergy Tower, od najprostszego modelu – TX1310 M3 – będącego produktem typowo pudełkowym. Przez nową generację TX1320 M4, która jest już pełnowartościowym rozwiązaniem serwerowym, a zmiany w jej konfiguracji pozwoliły, zdaniem producenta, zaoferować je w dobrej cenie. Model sprawdza się na przykład w przychodniach lub aptekach, tam gdzie wymagana jest ciągłość pracy. Wyższe modele - TX1330 i TX2550 M4 cechują z kolei duże możliwości konfiguracyjne. 

Backup z Fujitsu

Kluczowe zagadnienia z dziedziny backupu i ofertę Fujitsu w tym zakresie przedstawił  Presales Manager. Specjalista rozgraniczył backup i archiwizację jako dwa procesy. Które mają inne cele i zaznaczył, że w przypadku samego backupu bardzo istotne jest to, na ile łatwo i szybko możemy odtworzyć środowisko po awarii. Pod względem szybkości tego procesu i łatwego dostępu do zachowanych danych sprawdzają się dyski. Słuchacze poznali również trzy zasady, o których należałoby pamiętać, implementując procesy backupu w firmach. Najważniejsza mówi o tym, że nawet trzy kopie tych samych danych to nie jest zbędny koszt. Dwie kopie danych powinny być przechowywane na różnych nośnikach, i wreszcie – jedna kopia danych powinna być przechowywana off-site – w oddziale, sejfie czy chmurze.

W CSK również korzystamy z najnowszych technologii firmy Fujitsu, tym samym wdrażając je u najbardziej wymagających klientów. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat nowych technologii, zabezpieczeń lub innych naszych rozwiązań technicznych prosimy o kontakt mailowy lub przez formularz na naszej stronie internetowej www.csk.com.pl/kontakt/