Cyfrowe miejsce pracy. Digital Workplace na fali.
Cyfrowe miejsce pracy. Digital Workplace na fali.
Wydatki na rozwiązania digital workplace będą rosły o ponad 20 proc. co roku.

Przychody na rynku cyfrowego miejsca pracy osiągną 166,27 mld dol. do 2030 r., zwiększając się przy tym w szybkim tempie. Jest to średnio o 22,3 proc. co roku (w latach 2022 do 2030 r.).
Przedsiębiorstwa nie pożałują grosza na rozwiązania digital workplace ze względu na rosnący nacisk na rozwój inteligentnych miejsc pracy. Coraz większe wykorzystanie chmury obliczeniowej przez duże przedsiębiorstwa oraz rozpowszechnienie cyfrowych rozwiązań do pracy wśród użytkowników końcowych. To zdaniem analityków trzy główne czynniki, które mogą stworzyć potrzebę przyjęcia cyfrowych miejsc pracy.
Istnieją realne korzyści z wdrożeń chmurowych obejmujących rozwiązania do pracy i SaaS. Jest to większa sprawność i elastyczność pracowników, co poprawia ich wydajność i produktywność. W rezultacie zwiększa się sprawność działania biznesu, co dodatkowo napędza wzrost rynku. Przykładem są oparte na chmurze rozwiązania konferencyjne.
Ponadto rosnąca liczba pracowników mobilnych i wdrażanie przez przedsiębiorstwa programów BYOD (Bring Your Own Device) w celu zwiększenia produktywności pracowników zwiększyły zapotrzebowanie firm na rozwiązania do zarządzania mobilnością (EMM). Umożliwiają one korzystanie zespołom z prywatnego sprzętu do pracy, jednocześnie zarządzając urządzeniami firmowymi.
Szacuje się, że segment usług zanotuje średni roczny wzrost przychodów 23,5 proc. do 2030 r.. Dotyczy to także usług profesjonalnych i zarządzanych, jak wirtualizacja i mobilność.
Co istotne, MŚP nie powinny odstawać pod względem tempa wzrostu wydatków (24,3 proc. rocznie) wobec średniej na rynku. Taka dynamika zdaniem ekspertów będzie związana z coraz częstszym wdrażaniem rozwiązań BYOD i zarządzania mobilnością. W mniejszych organizacjach obniżyły one całkowity koszt posiadania podczas migracji i aktualizacji z istniejących tradycyjnych, starszych systemów do cyfrowych miejsc pracy
Jeśli chodzi o branże, to produkcja powinna osiągnąć znaczny średni wzrost nakładów. Powinien on być na poziomie 25,2 proc. co roku do 2030 r., ze względu na wdrożenia zautomatyzowanych systemów i robotyki.
Źródło: www.crn.pl
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.