facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Błąd w pakietach Office 365 i Office 2016

Office 365 i 2016 ma błąd.

Niedawno na forach Microsoft pojawił się wątek dotyczący błędu w pakietach Office 365 i 2016 w wersji 1904. 

[ALERT] Błąd w pakietach Office 365 i Office 2016

Błąd powoduje brak możliwości otwierania plików pakietu firmy Microsoft z lokalizacji przekierowanych bez dostępu do internetu. Przy próbie otwierania pliku w trybie offline pojawia się komunikat:„Niestety nie możemy otworzyć pliku \\sciezka\file.xxx, ponieważ serwer nie odpowiada”

Oznacza to, że jeżeli Twój komputer nie jest podłączony do internetu za pośrednictwem kabla ethernetowego lub poprzez WiFi to przy każdej próbie uruchomienia pliku będzie pojawiał się wyżej wymieniony błąd. Problem zauważyli użytkownicy i podzielili się nim na forum Microsoftu. Rozpoczęła się dyskusja a każdy kolejny posiadacz pakietu w wersji 1904 potwierdzał występowanie opisanej usterki. 

Microsoft pracuje już nad rozwiązaniem i w niedługim czasie możemy spodziewać się łatki naprawczej.

Firma CSK zapewnia kompleksową obsługę informatyczną w skład której wchodzi helpdesk dla informatyków oraz użytkowników. Dostarczamy usługi chmury w zakresie dostarczania rozwiązań programowych (SaaS) oraz oprogramowania – np. pakietu Office 365. Dzięki stałemu monitorowaniu nowych rozwiązań oraz pojawiających się błędów w różnych aplikacjach jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom swobodną i komfortową pracę. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.

Źródło: Microsoft Technet

 

Wróć