facebook adres e-mail telefon

Ataki hackerskie generują blisko 575 mld dolarów strat rocznie!

Nie da się ukryć, że obecnie na ataki najbardziej narażone są korporacje – chociażby ze względu na wartość posiadanych przez nich informacji, to nie tylko one są na celowniku hakerów. Małe i średnie firmy również muszą skupić się na bezpieczeństwie gromadzonych danych. Łupem cyberprzestępców pada dosłownie wszystko. Hasła i loginy służą do kolejnych włamań i szczegółowej inwigilacji. Szczegóły przetargów, projektów można sprzedać konkurencji. Na dane cudzego dowodu osobistego łatwo wziąć pożyczkę, a z danymi pozornie nie wartościowymi pokusić się o szantaż przedsiębiorcy.

Zabezpieczenia sieci powinny być zatem na bieżąco monitorowane, a urządzenia dostępowe aktualizowane. W miarę możliwości powinniśmy stosować zabezpieczenia wyższego stopnia, a niżeli samo hasło dostępowe np. biometria, token, szyfrowanie danych, a przede wszystkim zachować czujność.

Centrum Systemów Komputerowych dysponuje w swojej ofercie wszystkimi aktualnie stosowanymi technologiami związanymi z zabezpieczaniem infrastruktury informatycznej. Zachęcamy do przemyślenia i planowania wdrożeń dla nowych technologii prewencji cyberataków. Jednocześnie przypominamy, że jedynym pewnym zabezpieczeniem jest aktualna i zdywersyfikowana kopia zapasowa i archiwum danych oraz świadome i kompetentne użytkowanie sprzętu, aplikacji i usług sieciowych.

Wróć