facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Oszuści podszywają się pod Netflixa | csk.com.pl

[ALERT] Oszuści podszywają się pod Netflixa. Lawinowy wzrost ataków phishingowych wymierzonych przeciwko użytkownikom serwisu Netflix.

[ALERT]Oszuści podszywają się pod Netflixa | csk.com.pl

Tym razem oszuści podszywający się pod tego usługodawcę wysyłają do klientów wiadomość o problemach związanych z opłatą subskrypcji.

Niektórzy użytkownicy Netflixa otrzymują za pośrednictwem e-maila informację, że nie dokonali ostatniej opłaty za korzystanie z usług serwisu, co wiąże się z zawieszeniem ich członkostwa. Niemniej oszuści oferują pomoc, mianowicie wystarczy kliknąć w jeden z podanych linków. Załączony odnośnik prowadzi do strony bardzo przypominającej serwis Netflixa. Po zalogowaniu użytkownik musi podać dane osobowe, numer karty płatniczej, jej datą ważności oraz kod CCV. W ten sposób nieświadomi zagrożenia klienci otwierają napastnikom drogę do swojego konta bankowego.

Wiadomość jest napisana poprawnym językiem, nie zawiera żadnych literówek czy błędów gramatycznych. W rezultacie wielu fanów Netflixa połyka haczyk.

Nie jest to pierwszy tego typu przypadek, podobna akcja phishingowa wymierzona przeciwko użytkownikom tej platformy miała miejsce w ubiegłym roku - zapraszamy do lektury.

Co ważne, Netflix nigdy nie prosimy o podanie danych osobowych przez e‑mail lub SMS. Dotyczy to następujących informacji: numery kart kredytowych i debetowych, dane rachunku bankowego, hasła do sewisu Netflix.

Źródło: www.bitdefender.pl

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć