facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Zainfekowane SMS’y od FedEx | csk.com.pl

[ALERT] Zainfekowane SMS'y od FedEx.  Nowa kampania phishingowa, której ofiarą padł FedEx. Przestępcy wykorzystali markę FedEx do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania.

[ALERT] Zainfekowane SMS'y od FedEx | csk.com.pl

Mowa o nieznanym dotąd malware FluBot. Okazuje się, że jest to bardzo robudowana forma złośliwego oprogramowania. Ofiary cyberprzestępców otrzymują zainfekowane SMS'y których rzekomym nadawcą jest FedEx.

Głównym założeniem ataku malware jest oczywiście zainfekowanie urządzenia i przejęcie danych logowania do konta bankowego ofiary. Ale to nie koniec, FluBot ma możliwość uzyskania dostępu do opcji wysyłania SMS-ów. Daje to mozliwość rozsyłania linków do złośliwego oprogramowania do szerszego grona odbiorców. Mało tego, FluBo nie poprzestanie na opróżnieniu konta użytkownika smartfonu, aplikacja spróbuje również wykraść dane karty płatniczej. Tak, dla pewności powodzenia przeprwadzonego ataku.

Standardowo zalecamy zachowanie szeczgólnej ostrożności w tego typu przypadkach. Jesli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do intencji nadawcy, zawsze skontaktujmy się z nadawcą poprzez oficjalne kanały kontaktu. Jak pozakuje powyższy przykład, przestępcy nie dość, że nie próżnują, to jeszcze coraz bardziej udoskonalają swoje narzędza zbrodni.

W ostatnim czasie wielokrotnie donosiliśmy o podobnych kampaniach phishingowych, któym głównym celem było wyczyszczenie kont bankowych ofiar. Zapraszamy do lektury.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

 

Wróć