facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Urząd Patentowy na celowniku oszustów | csk.com.pl

[ALERT] Urząd Patentowy na celowniku oszustów. Tym razem cyberprzestępcy podszywają się pod Urząd Patentowy. 

 

[ALERT] Urząd Patentowy na celowniku oszustów

Oszuści w swoim ataku wrzystują informacje opublikowane przez Urzad Patentowy o firmie która zgłasza znak towaowy. Mamy więc do czynienia ze szczególnym rodzajem ataku phishingowego, ponieważ jego działanie jest skierowane do konkretnych firm.

Mozna wieć uznac, że Urząd Patentowy niejako ułatwił pracę przestępcom. Znając nazwe firmy bez problemu dotrą do jej adresu e-mail. W ten sposob rozsyłają do swoich ofiram maile, ktore zawierają sfałszowany wzór pisma. Notabene wzór pisma dostępny jest na stronie Urzędu Patentowego. Wystarczy podać dane firmy i zmanipulować odbiorcę tak, aby sądził, że musi jak najszybciej zapłacić.

Wiadomości zawierają informację o konieczności zapłaty kwoty 2655 zł za "pierwszy dziesięcioletni okres ochronny", w terminie 7 dni od momentu otrzymania "niniejszej decyzji". Dla zdezorientowanej ofiaty komunikat jest jasny - jeśli nie zapłaci, to ktoś inny zapłaci i zastrzeże sobie znak towarowy.

Dlatego też, zalecamy zachowanie ostrożności i wyjątkowej rozwagi w kontakcie z tego typu wiadomościami. Wrazie wątpliwości zachęcamy do skontaktowania się z Urzedem.

Wielokrotnie informowaliśmy o coraz bardziej śmiałych poczynaniach cyberprzestępców, zachecamy do lektury naszych poprzednich wpisów, aby nie paść ofiarą jednego z oszustw.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

 

 

Wróć