facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Przypomnienie o wymaganiach dotyczących szyfrowania dysków | csk.com.pl

[ALERT] Przypomnienie o wymaganiach dotyczących szyfrowania dysków.

Szanowni klienci,

Inżynierowie Centrum Systemów Komputerowych zaobserwowali znaczny wzrost oraz intensywność ataków cybernetycznych w wyniku których dochodzi do wycieku danych z zaatakowanej firmy. Dlatego też przypominamy o wymaganiach RODO związanych z szyfrowaniem nośników danych.

W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o karach nałożonych na firmy przez Urząd Ochrony Danych Osobowych. Nakładane kary wynikają z niezastosowania należytych środków technicznych w zakresie zabezpieczenia przed wyciekiem bądź utratą danych osobowych.

Jednym z podstawowych środków, które powinna zastosować każda firma, jest włączenie szyfrowania wszystkich dysków z danymi. Z uwagi na szerokie aspekty związane z opuszczeniem nośnika poza siedzibę firmy (np. w przypadku komputerów stacjonarnych – serwis komputera) zalecamy:

  • stosować dyski oraz urządzenia Pendrive z szyfrowaniem sprzętowym,
  • zaszyfrować wszystkie dyski w laptopach oraz komputerach stacjonarnych.

Ze względu na uwarunkowania techniczne oraz komfort pracy, każdy komputer podlegający szyfrowaniu musi spełniać następujące wymagania:

  • System Windows 10,
  • Dysk SSD,
  • Komputer lub laptop z modułem TPM (opcjonalnie).

Nasi inżynierowie mogą dla państwa przeprowadzić kompleksową analizę wszystkich systemów oraz wdrożyć mechanizmy szyfrowania. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć