facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską!

[ALERT] Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską! W okresie pandemii można zaobserwować szczególny wzrost przestępczości. Tym razem oszuści podszywają się pod Pocztę Polską, rozsyłając do swoich ofiar fałszywe maile i SMSy.

[ALERT] Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską!

Oszuści opracowali trzy metody działania.

Pierwsza to SMS-y do klientów. SMS-y zawierają informację o rzekomym zatrzymaniu przesyłki do dezynfekcji i konieczności uiszczenia dodatkowej, symbolicznej opłaty. W wiadomości znajduje się link który przenosi klienta na fałszywą stronę banku. Po wskazaniu osoby która ma otrzymać przelew, ofiara otrzymuje SMS-a z kodem, który jak się okazuje, widoczny jest również dla złodzieja. W rezultacie oszuści przejmują dane do logowania do bankowości elektronicznej swojej ofiary.

Druga metoda to fałszywe wiadomości email. W wiadomości znajduje się link lub załącznik ze złośliwym oprogramowaniem. Podobnie jak w poprzedniej metodzie celem przestępców jest przejęcie danych do logowania do banków.

Trzecią metodą są fałszywe wiadomości o konkursach. Ofiary informowane są o możliwości wygrania atrakcyjnych nagród. W wiadomościach które otrzymują ofiary znajduje się złośliwe oprogramowanie, które użytkownik ma zainstalować.

Apelujemy o zachowanie ostrożności, i wnikliwe weryfikowanie czy otrzymywane wiadomości nie są próbą oszustwa. Bez wątpienia przestępcy nie śpią, i wymyślają coraz to nowe sposoby na wyłudzenie danych - o czym wielokrotnie informowaliśmy.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć