facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Oszuści podszywają się pod firmę kurierską TNT| csk.com.pl

[ALERT] Oszuści podszywają się pod firmę kurierską TNT. Cyberprzestępcy tym razem obrali za cel firmę kurierską TNT. Sposób działania oszustów jest bardzo prysty. Na skrzynki mailowe ofiar wysyłane są maile zawierające szkoliwe oprogramowanie, którego w żadnym wypadku nie należy ich otwierać.

[ALERT] Oszuści podszywają się pod firmę kurierską

 
 
W treści maila znajduje się informacja z powiadomieniem o wysyłce paczki. W rzeczywistości w załączniku  nie znajduje dokument informujący o możliwości śledzenia paczki a trojan AgentTesla który służy m.in. do wykradania danych logowania do banków. Uzyskane w ten sposób dane złodzieje zapewne wykorzystają np. do kradzieży pieniędzy z konta bankowego.
 

Zalecamy zachowanie wzmożonej ostrożności, oraz nie otwieranie wiadomości pochodzących od niezweryfikowanych nadawców. Nasza czujność powinna być szczególnie wzmożnona szczególnie wtedy, gdy na żadną paczkę nie czekamy. Pod żadnym pozorem nie należy otwierać załączników z podejrzanych maili. W razie wątpliwości zalecamy skontaktować się nadawcą przesyłki. 

W ostatnim czasie informowaliśmy o wiadomościach e-mail, które zawierają fałszywe faktury, rozsyłane przez cyberprzestępców podszywających się pod Orange oraz PLAY. Oznacza to, że przestępcy nie śpią i opracowują coraz to nowe sposoby wyłudzenia naszyc danych. Dlatego też, tak ważne jest zachowanie szególnej ostrożności.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Wróć