facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Fałszywe maile home.pl | csk.com.pl

[ALERT] Fałszywe maile home.pl.  Ostrzegamy przed nową kampanią phishingową oszustów, którzy podszywają się pod znanego dostawcę usług hostingowych home.pl.  Oszuści rozsyłają maile w imieniu home.pl informując kończącym się abonamencie na usługi. 

[ALERT] Fałszywe maile | csk.com.pl

Taka wiadomośc wpłynęła również na jedną z naszych skrzynek mailowych, treść wiadomości jest następująca:

OD: home.pl <h**e@a***-**r.com>

Temat: csk.com.pl - dobiega końca w dniu 2020-09-26

Dzień dobry,

pragnę przypomnieć, że abonament usługi "csk.com.pl” dobiega końca w dniu 2020-09-26 (utrzymanie strony internetowej oraz skrzynek pocztowych).

Informacje dotyczące kontynuacji dostępne są w Panelu, w sekcji Płatności:

https//panel.home.pl/cgi-bin/order/bill.cgi?reference=csk.com.pl


Przedłużenie usługi we wskazanym terminie zapewni ciągłość jej działania.

Aby uniknąć zawieszenia usługi i dodatkowych kosztów przywrócenia, konieczne jest dokonanie opłaty za przedłużenie teraz.

--
Pozdrawiam,
S******j M*******a
Dział Obsługi Klienta home.pl

 

W rzeczywistości, to próba wyłudzenia. Dlatego też apelujemy, aby rozważnie podchodzić to wszelkich maili zawierających podejrzane załączniki czy też kliknięcia w podany link. Istnieje ogromne ryzyko, że są to maile mające na celu przejęcie naszych danych.  W ostatnim czasie informowaliśmy o wiadomościach e-mail, które zawierają fałszywe faktury, rozsyłane przez cyberprzestępców podszywających się pod Orange. Co oznacza, że przestępcy nie śpią. Dlatego też, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności podczas przeglądania skrzynki e-mail.

W razie pytań bądź wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Wróć