facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Fałszywe aukcje Allegro | csk.com.pl

[ALERT] Fałszywe aukcje Allegro. Cyberprzestępcy do swoich ataków często wykorzystują renomę znanych matek - tym razem po raz kolejny wykorzystują do tego znany portal Allegro.pl.

[ALERT] Fałszywe aukcje Allegro

Atak kierowany jest w klientów banków Millennium, MBank, Pekao, PKO oraz ING. Oszuści próbują wyłudzić pieniądze poprzez witryny imitujące serwis Allegro Lokalnie, przyciągjąc ofiary niskimi cenami produktów elektronicznych. 

Oszuści tworzą ogłoszenia na sfingowanej witrynie Allegro Lokalnie, a nastepnie publikują je na grupach facebookowych typu Marketplace.

Po kliknięciu przycisku "Kup Teraz" ofiara zostanie przekierowana na fałszywy panel bankowości, a oszuści próbują wyłudzić dane niezbędne do logowania bankowości elektronicznej ofiaty.  Są to nr PESEL czy nazwisko panieńskie matki. 

To co powinno w szczególności zwrócić uwagę, to niezwykle okazyjne ceny wystawianych przedmiotów. Nasza uwagę powinien dodatkowo przykuć fakt, że adres na którym znajduje się ogłoszenie nie ma w adresie "HTTPS".

Ten sposób działania, to oczywiście oszustwo, a oferta ma posłużyć tylko i wyłącznie do wyłudzenia danych. Zalecamy zachowanie ostrożności i wyjątkowej rozwagi w kontakcie z tego typu ogłoszeniami. Propozycja jest kusząca, jednak może skończyć się fatalnie. Wielokrotnie informowaliśmy o coraz bardziej śmiałych poczynaniach cyberprzestępców, zachecamy do lektury naszych poprzednich wpisów, aby nie paść ofiarą jednego z oszustw.

Wróć