facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Awaria home.pl wynikiem ataku hakerskiego

Potężne problemy w polskim Internecie wynikiem ataku hakerskiego.

Awaria home.pl - niedogodności w korzystaniu z naszych usług związane były z atakiem DDoS na naszą firmę - poinformowała home.pl w specjalnym komunikacie, który jednak zniknął już z sieci. W wyniku awarii od rana nie działała wiele dużych serwisów internetowych.

Od godzin porannych w całej Polsce poszczególni klienci tego dostawcy mogli obserwować poważne utrudnienia w dostępie do swoich stron www, domen i paneli administracyjnych.
Tuż przed 11 w poniedziałek poinformował home.pl, był to efekt ataku hakerskiego. Jednak, jak zapewnia firma, „żadne z usług ani danych nie są w jakikolwiek zagrożone, a sam atak dotyczył blokowania infrastruktury sieciowej w następstwie czego serwisy utrzymywane w naszej sieci nie były widoczne” - napisano w komunikacie, który zniknął z profilu po kilkudziesięciu minutach.

awaria-home.pl-awaria-strony-internetowe-hosting-obsługa-informatyczna-outsourcing-it-Katowice

Wynika z nich, że atak został przeprowadzony w dwóch etapach. Specjaliści home.pl pierwszy wykryli po 22:40 w niedzielę. Wtedy pojawiły się pierwsze problemy z dostępnością do usług.

„W wyniku prac administracyjnych atak został powstrzymany. W godzinach porannych nastąpił drugi atak, którego siła była największa w historii firmy. Skutkiem ataku była blokada ruchu sieciowego do usług takich jak domeny, hosting stron, poczta e-mail” przekonuje firma.

Home.pl zapewnia, że pracuje nad przywróceniem dostępu do wszystkich usług i zapewnia, że opisana sytuacja nie ma wpływu na bezpieczeństwo danych umieszczonych na serwerach użytkowników.

Centrum Systemów Komputerowych stale monitoruje sytuację i w każdej chwili służy pomocą swoim klientom.
W razie jakichkolwiek problemów zalecamy kontakt z naszym działem technicznym.


Źródło: www.money.pl

Wróć