facebook adres e-mail telefon

3 priorytety wydatków na IT w firmach

Organizacje będą inwestować w kilka kluczowych obszarów - prognozy

priorytety-wydatki-na-IT-usługa-IT-sprzęt-IT

Obecnie ok. 40 proc. polskich firm jest gotowych na zmiany.

Modernizacja infrastruktury, mobilność pracowników oraz bezpieczeństwo to główne kierunki inwestycji w cyfrową transformację w firmach - uważa szef Dell EMC w regionie EMEA, Aongus Hegarty. Przedsiębiorstwa unowocześniając infrastrukturę będą koncentrować się na bardziej efektywnym przetwarzaniu, analizie i archiwizacji danych. Stąd dyrektor przewiduje rozwój technologii Big Data, centrów danych i chmury. Do 2020 r. według IDC wydatki na sprzęt, oprogramowanie i usługi związane z cloud computingiem mają wzrosnąć trzykrotnie, do ponad 500 mld dol. Wzmocnienie ochrony obejmie wszystkie elementy. Jako jeden z głównych trendów Hegarty wymienia również Internet rzeczy, który umożliwi tworzenie nowych produktów i usług.

Dyrektor zauważył, że w Polsce oprócz dużych klientów Dell EMC ma również "bardzo małych", którzy startują w nowych obszarach, takich jak Internet rzeczy i analiza danych.

Z ubiegłorocznego badania Deloitte wynika, że polskie firmy obawiają się cyfrowej transformacji, ale rozumieją, że nie ma od niej odwrotu. Postrzegają cyfryzację zarówno jako szansę, jak i zagrożenie. Obecnie 21 proc. polskich przedsiębiorstw jest na to przygotowanych - opracowało szczegółowy plan biznesowy i inwestycyjny. Ponad połowa (51 proc.) ma wizję transformacji.

Źródło: www.crn.pl

Wróć