facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Uwaga na spoofing z adresu zus@pit.pl – zainfekowany załącznik

Zaobserwowaliśmy dzisiaj kolejną akcję spoofing -u. W ostatnim czasie pisaliśmy już o podobnych sytuacjach, lecz dotyczyły one fałszywych faktur, które po otwarciu, uruchamiały na komputerze użytkownika program szyfrujący dane.

[ALERT] Uwaga na spoofing z adresu zus@pit.pl

Uwaga na fałszywe emaile - spam, spoofing

Tym razem otrzymaliśmy informacje, że z fikcyjnego adresu zus@pit.pl wysyłane są e-maile z załącznikiem w formacie składkizus.js.”. Proszę nie otwierać załączników tego typu, ponieważ są to programy szyfrujące, które skutecznie mogą zainfekować komputer użytkownika. 

Załączniki w mailu są wysyłane jako spakowane pliki w formacie *.JS a nazwa pliku sugeruje że w środku znajduje się plik ze składkami ZUS. 

Szanowny kliencie w dobrej praktyce zawsze przed otwarcie wiadomości zweryfikuj dokładnie nadawcę oraz nie otwieraj podejrzanych plików! A w przypadku wątpliwości skontaktuj się działem pomocy technicznej Centrum Systemów Komputerowych.

Firma CSK dostarcza swoim klientom rozwiązania informatyczne zapewniające stałą ochronę antywirusową. Pamiętajmy jednak, że żadna aplikacja nie chroni w stu procentach. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu.

 

Wróć