facebook adres e-mail telefon

Polskie firmy będą inwestować w pracę zdalną | csk.com.pl

Polskie firmy będą inwestować w pracę zdalną. Przedsiębiorstwa zamierzają utrzymać lub zwiększyć wydatki na chmurę oraz na narzędzia do współpracy i wideokonferencje.

Polskie firmy będą inwestować w pracę zdalną.

Blisko 70 proc. polskich firm zadeklarowało, że utrzyma lub zwiększy wydatki na oprogramowanie w chmurze. Według badania IDC przeprowadzonego w kwietniu br. Na narzędzia do współpracy wydatki chce zwiększyć 44,5 proc. badanych, a na aplikacje do wideokonferencji – 60,6 proc.

Zapewnienie elastycznego modelu pracy stało się najważniejszym celem dla 56 proc. szefów IT w Polsce. 44,5 proc. pytanych firm planuje zwiększyć nakłady na narzędzia do pracy zdalnej.

Firmy chcą sięgać po narzędzia mierzące i wspierające zaangażowanie pracownika. W kwietniu br. 45,8 proc. europejskich organizacji przewidywało wzrost wydatków na takie rozwiązania.
 
Zapewnienie wydajnego środowiska pracy zdalnej dla niewielkiej części pracowników zazwyczaj nie stanowi problemu. Jednakże zabezpieczenie ciągłości działania biznesu i wsparcia dla 90 proc. lub więcej zdalnych użytkowników wymaga odpowiedniego planowania, organizacji i narzędzi.  

Strategia i narzędzia

Według wskazówek na blogu Microsoftu na początek niezbędne jest zbudowanie strategii komunikacji (ustalić częstotliwość spotkań, zakres tematyczny, formułę).

Istotnym aspektem pozostaje zarządzanie oczekiwaniami (trzeba ustalić listę zadań i określić, jak będą mierzone wyniki pracy - podać terminy, oczekiwane wyniki, aby były dla wszystkich jasne).
 
Szefowie powinni ponadto pamiętać, aby skupić się na tym, co, a nie kiedy i jak robią pracownicy. Ponad 40 proc. firm uważa za konieczną inwestycję w nowe narzędzie do zarządzania wydajnością pracy. Menedżerowie, zamiast skupiać się na aktywności podwładnych lub przepracowanych przez nich godzinach, powinni myśleć o wynikach i o tym, jak mogą wspierać zespół w ich osiąganiu.

Zdalni pracownicy potrzebują platformy do komunikacji i współpracy, umożliwiającej zapisywanie spotkań, współdzielenie dokumentów i zarządzanie nimi.

Źródło: www.crn.pl

Sytuacja związana z światową pandemią wirusa Covid-19 zmieniła podejście do dotychczasowego modelu pracy. Bez wątpienia czekają nas zmiany, a praca zdalna oraz wideokonferencje, są przyszłością w prowadzeniu biznesu, o czym mieliśmy już okazje informować - zachęcamy do lektury.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć