facebook adres e-mail telefon

Kolejny sukces firmy CSK

Kolejny sukces firmy CSK

Kolejne UDANE wdrożenie firmy CSK

Kolejny sukces firmy CSK. Z przyjemnością informujemy Państwa że zrealizowaliśmy kolejne wdrożenie obejmujące klaster serwerów.

 Rozwiązanie bazuje na produktach firmy Dell i obejmuje dwa serwery Dell PowerEdge R530, wyposażone w procesory Intel® Xeon®.

Rozwiązanie od strony przetwarzania danych obejmowało dwa serwery Dell PowerEdge R530  pracujące w klastrze active-passive.

Dell PowerEdge R530 to zaawansowany serwer dwuprocesorowy w obudowie 2U do montażu w szafie serwerowej oferuje zrównoważoną wydajność i odpowiednią skalowalność. Dwuprocesorowy serwer Dell R530 do montażu w szafie serwerowej jest przeznaczony do centrów danych, w których potrzebne są opłacalne funkcje wirtualizacji. Jest to doskonała platforma do obsługi popularnych zastosowań biznesowych, takich jak:

  • poczta e-mail i komunikatory,
  • serwery plików i wydruku,
  • współpraca w grupach roboczych,
  • serwer WWW,
  • strumieniowe transmisje wideo.

 
Ponadto model Dell R530 doskonale sprawdza się jako oddzielny serwer kopii zapasowych lub programistyczny.

Od strony zabezpieczenia urządzeń przed brakiem w dostawie prądu wdrożenie bazowało na rozwiązaniach firmy Eaton. Ponadto zostały wykorzystane switche CISCO Catalyst 3650. Seria Catalyst 3560 to energooszczędne przełączniki nowej generacji Fast Ethernet Layer 3 nowej generacji. Obsługują technologię Cisco EnergyWise, która pomaga firmom zarządzać zużyciem energii w infrastrukturze sieciowej i urządzeniach podłączonych do sieci. W rezultacie można obniżyć koszty energii.

Zdecydowano się na konfigurację HyperV będącym oprogramowaniem stosowanym do wirtualizacji fizycznych maszyn.

Dzięki niemu można uruchamiać różne systemy operacyjne bez konieczności fizycznej ingerencji w już zainstalowany system operacyjny, na jednej fizycznej maszynie bez konieczności dzielenia dysku na partycje. Wirtualny komputer ma własny, wirtualny sprzęt komputerowy i BIOS. Nazywa się go maszyną wirtualną. Do wdrożenia skorzystano także z domeny Windows.

Konfiguracja była przykładem rozwiązań, które projektujemy i wdrażamy.

Więcej informacji dotyczących wdrożenia można uzyskać drogą mailową lub poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej www.csk.com.pl/kontakt 

Wróć