facebook adres e-mail telefon

Coraz więcej IT w chmurze

Coraz więcej IT w chmurze

Coraz więcej IT w chmurze

Przychody na rynku IaaS (infrastruktury jako usługi) w chmurze publicznej w 2017 r. wzrosły o 29,5 proc., do 23,5 mld dol.

Nakłady na IT w chmurze stanowią już ponad 20 proc. całkowitego budżetu IT organizacji korzystających z cloud computingu, a wiele z nich używa chmury do obsługi środowisk produkcyjnych i operacji o znaczeniu krytycznym - twierdzi firma badawcza.

Na trendzie wzrostowym korzystają najwięksi, bo biznes IaaS konsoliduje się wokół liderów. Cztery topowe firmy - Amazon, Microsoft, Alibaba i Google - mają ok. 73 proc. udziału w rynku IaaS i 47 proc. w połączonym rynku IaaS i IUS (infrastructure utility services, tj. outsourcowane usługi zarządzane związane z infrastrukturą IT).

Amazon jest zdecydowanym liderem na światowym rynku IaaS. Jego przychody w 2017 r. oszacowano na 12,2 mld dol., o 25 proc. więcej niż w roku 2016. Obroty firmy rosną nie tylko dzięki klientom, którzy migrują z tradycyjnych centrów danych do chmury, lecz także dzięki firmom realizującym projekty cyfrowej transformacji biznesu.

Microsoft zapewnił sobie pozycję nr 2 na rynku, dzięki wzrostowi o ponad 98 proc. przy przychodach przekraczających 3,1 mld dol.

W trzecim miejscu jest Alibaba (1,1 mld dol.), wyprzedzając Google'a dzięki wzrostowi o 63 proc. Według Gartnera pozycja chińskiej firmy odzwierciedla udane inwestycje w badania i rozwój. Alibabie nie brakuje środków do finansowania globalnej ekspansji, dzięki czemu w niektórych regionach może stać się alternatywą dla największych dostawców.

Centrum Systemów Komputerowych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów ma w ofercie usługi chmury. Większość usług chmury w naszej ofercie,  należy do jednej z trzech ogólnych kategorii: infrastruktura jako usługa (IaaS), platforma jako usługa (PaaS) lub oprogramowanie jako usługa (SaaS). Te kategorie są nazywane stosem chmury obliczeniowej, ponieważ wzajemnie rozszerzają swoje możliwości. Wiedza o tym, czym są te kategorie i co je różni, ułatwia osiąganie celów biznesowych. Usługi chmury mają bardzo dużo zalet. Jeśli potrzebujesz się dowiedzieć więcej o naszej ofercie, zapraszamy do kontaktu z nami.

Źródło: www.crn.pl

Wróć