facebook adres e-mail telefon

Bazy danych odlecą w chmurę – usługi cloudingowe

Bazy danych odlecą w chmurę z dwóch powodów.

Bazy danych odlecą w chmurę - usługi cloudingowe

Do 2022 r. 75 proc. wszystkich baz danych zostanie wdrożonych w chmurze lub przeniesionych do niej. Tylko w 5 proc. przypadków kiedykolwiek rozważano migrację z powrotem do lokalnej infrastruktury - twierdzi Gartner.

Trend przejścia do chmury będzie w dużej mierze związany z bazami danych wykorzystywanymi do analityki oraz z rozwojem SaaS. Migracja zaczyna się od systemów do zarządzania danymi w celu ich analizy - takich jak hurtownie danych, jeziora danych i inne przypadki, gdy zgromadzone informacje są wykorzystywane do zastosowań z zakresu analityki, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Coraz częściej także systemy operacyjne przenoszone są do chmury, zwłaszcza po przejściu na aplikacje dostarczane jako usługa.

Przychody z systemów zarządzania bazami danych w 2018 r. wzrosły o 18,4 proc., do 46 mld dol., w tym chmurowe bazy odpowiadają za 68 proc. tego wzrostu. Natomiast Microsoft i AWS - za 75,5 proc. To potwierdza, że ​​infrastruktura CSP i usługi w niej uruchamiane stają się nową platformą zarządzania danymi - utrzymuje Gartner.

Na rynku baz danych on-premise wzrost przychodów zwykle wynika nie z nowych wdrożeń, lecz z wyższych cen i konieczności modernizacji - ustaliła firma badawcza.

Źródło: CRN.pl

Firma CSK dostarcza swoim klientom usługi w chmurze, co umożliwia przechowywanie plików na zdalnych serwerach. Rozwiązanie to pozwala zabezpieczyć się przed utratą bazy danych na przykład wskutek kradzieży lub awarii komputera, serwera. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.

 

Wróć