Ataki typu Business Email Compromise (BEC) – jak im zapobiegać?
Ataki typu Business Email Compromise (BEC) – jak im zapobiegać?
Business Email Compromise (BEC) to jeden z najbardziej szkodliwych i kosztownych cyberataków na małe firmy. Jak zapobiegać atakom typu Business Email Compromise (BEC)?
Ataki BEC często polegają na inżynierii społecznej i taktyce phishingu. Oto jak chronić swoją firmę:
Edukuj swoich pracowników, aby zwiększyć poziom cyberbezpieczeństwa: Naucz ich, jak identyfikować zagrożenia Business Email Compromise (BEC). Przedewszystkim rozpoznawać fałszywe wiadomości i taktyki oszustw oraz zachęcaj ich do uważnego przeglądania wszelkich nietypowych próśb. Podaj rzeczywiste przykłady wiadomości BEC i phishingowych i zapoznaj ich z Bitdefender Scamio, czyli bezpłatnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji, który wykryje większość oszustw internetowych.
Używaj silnych i unikalnych haseł: Upewnij się, że Twoje hasła służbowe różnią się od Twoich osobistych. Jeśli hakerzy zdobędą Twoje hasła służbowe, mogą spróbować uzyskać dostęp również do Twoich kont osobistych i odwrotnie.
Aktualizuj środki bezpieczeństwa: Upewnij się, że Twoi pracownicy są przeszkoleni w zakresie najnowszych praktyk cyberbezpieczeństwa. Upewnij się, że korzystasz z aktualnego oprogramowania antywirusowego. Dotyczy to filtrów poczty e-mail i narzędzi antyspamowych.
Włącz uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA): MFA dodaje dodatkową warstwę zabezpieczeń, powiadamiając Cię o wszelkich nieautoryzowanych próbach logowania.
Zachowaj ostrożność w przypadku próśb o podanie poufnych informacji: Zachowaj ostrożność w przypadku wiadomości e-mail zawierających prośbę o podanie poufnych informacji. Zwłaszcza jeśli pochodzą one od nieznanych Ci kontaktów.
Rozważ model zabezpieczeń Zero Trust: To podejście wymaga uwierzytelniania przy każdym żądaniu dostępu do zasobów online, niezależnie od tego, czy żądanie pochodzi z wewnątrz czy z zewnątrz Twojej organizacji.
Źródło: www.bitdefender.pl
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.