facebook adres e-mail telefon

[ALERT] MS Word z trojanem Emotet | csk.com.pl

[ALERT] MS Word z trojanem Emotet.  Złośliwe oprogramowanie jest wysyłane w formie dokumentu MS Word za pośrednictwem wiadomości e-mail.

[ALERT] MS Word z trojanem Emotet | csk.com.pl

W ostatnim czasie cyberprzestępcy wzmożyli swoje działania, można to zauważyć poprzez znaczny wzrost rozprzestrzeniania plików zawierających trojan Emotet. 

Tym razem, zagrożenie dociera do ofiar w formie mailowej. Co istotne, niebezpieczny mail zawiera plik MS Word, a po jego otwarciu otrzymujemy informację o możliwości aktualizacji programu Microsoft Word. Aby móc zaktualizować program, musimy zezwolić na edycję dokumentu poprzez włączenie opcji „edytuj dokument”, oraz na wykonywanie makr poprzez opcję „włącz zawartość”. W rezultacie, po wykonaniu powyższych czynności, złośliwe oprogramowanie zostanie zainstalowane na naszym urządzeniu.

Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w kontakcie z tego typu wiadomościami, szczególnie jezeli nie jesteśmy pewni kto jest jej nadawcą. Przestępcy chętnie podszywają się pod znane firmy aby wzbudzić nasze zaufanie. Po otrzymaniu takiej wiadomości zalecamy w pierwszej kolejności skontaktować się z jej nadawcą i zweryfikować jej pochodzenie.

Wielokrotnie informowaliśmy o różnorodnnych próbach zainstalowania szkodliwego oprogramowania na urządzeniach swoich ofiar przez hakerów, zapraszamy do lektury.

w razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć