facebook adres e-mail telefon

[ALERT] Kampania phishingowa na Facebooku | csk.com.pl

[ALERT] Kampania phishingowa na Facebooku. Cyberprzestepcy zaatakowali na popularnym serwisie społecznościowym.

[ALERT] Kampania phishingowa na Facebooku | csk.com.pl

W ostatnim czasie na facebookowych grupach publikowane pojawiają się posty, które rzekomo zawierają szokujące nagrania, np. scen gwałtu. To nowy sposób cyberprzestępców, aby zachęcić potencjalne ofiary do kliknięcia w link, w kotórym zawarte jest rzekome nagranie wideo. Jednak aby je obejrzeć, wymagane jest potwierdzenie wieku oglądającego poprzez zalogowanie na swoje konto. To właśnie dane do logowania do facebookowego konta są celem przestępców.

Otóż, okzuje się, że jest to kolejna odsłona "oszustwa na BLIK-a". Przejęte konto, służy do wyłudzania pieniędzy od znajomych osoby której dane zostały przejęte. Oszuści rozsyłają wiadomości z informacją o podbramkowej sytuacji i prośbą o szybką pożyczkę. Zwykle proszą o niewielkie kwoty rzędu 100-200 zł, które przekazywane są za pomocą BLIK-a. Oczywiście po wszystykim oszust znika, a ofiara nigdy nie odzyska swoich pieniędzy.

Dlatego też, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w kontakcie z tego typu wiadomościami, mimo, iż facebookowy masanger jest powszechnie używanym komunikatore, w takich sytuacjach warto osobiście zweryfikować czy prośba nie jest próba oszustwa. Dodatkowo, zalecamy korzsytanie z logowania do swoich kont poprzez tzw. weryfikację dwuetapową, ktora skutecznie jest w stanie pokrzyżować plany przestępcom.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

 

Wróć