facebook adres e-mail telefon

68 proc. firm nie jest gotowych na automatyzację.

68 proc. firm nie jest gotowych na automatyzację.

Brak entuzjazmu wobec cyfryzacji wynika z nieprzygotowania przedsiębiorstw – według badania.

68 proc. firm nie jest gotowych na automatyzację.

Aż 74 proc. firm nie zamierza wdrażać automatyzacji albo robotyzacji, a 68 proc. nie jest na nią gotowa – według „Barometru Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service. Zaledwie 6 proc. utrzymuje, że jest "zdecydowanie", a 19 proc. - iż jest "raczej gotowa" na automatyzację.

W badaniu przeprowadzonym w lutym br. 17 proc. przedsiębiorstw nie planowało automatyzacji albo robotyzacji, ale nie wykluczało jej w przyszłości. Zaledwie 4 proc. respondentów było w trakcie wdrażania takich rozwiązań. Także ok. 4 proc. zapowiadało, że zrobi to wkrótce.

Zdaniem ekspertów pandemia zmobilizuje jednak organizacje do wdrażania rozwiązań, które zautomatyzują pracę. Nie pozostanie to bez wpływu na rynek zatrudnienia.

W ocenie 61 proc. badanych automatyzacja lub/i robotyzacja w firmie nie przyczyni się do zmniejszenia poziomu zatrudnienia. Przeciwnego zdania jest co trzeci przedsiębiorca. Jednak w największych podmiotach, zatrudniających ponad 250 pracowników, prawie połowa pracodawców twierdzi, że postępująca automatyzacja spowoduje ograniczenie liczby etatów. Tego zdania jest również 30 proc. małych i 27 proc. średnich przedsiębiorstw.

źródło: www.crn.pl

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Wróć