facebook adres e-mail telefon

5G zmieni biznes

5G zmieni biznes

iec-5g-5-g-nowinki-2018-cyber-bezpieczeństwo-cyberbezpieczenstwo-zagrożenia-w-2018-roku-wirus-centrum-systemów-komputerowych-usługi-informatyczne-outsorcing-it-śląsk-katowice

Projekty wykorzystujące IoT, automatyzację, analitykę, zarządzanie produkcją, logistyką, transportem, rozwiązania dla inteligentnych miast, nowa elektronika konsumencka to tylko niektóre z obszarów, które zmieni technologia 5G.

Technologia 5G całkowicie zmieni prowadzenie biznesu. Pojawią się nowe produkty, usługi, rozwiązania i modele biznesowe.

Według niego rewolucyjne zmiany i tworzenie nowych rozwiązań w biznesie, jak również dla konsumentów, umożliwi szybki przesył danych i większa pojemność sieci, co doprowadzi do rozwoju Internetu rzeczy na masową skalę na początku przyszłego dziesięciolecia.

Obecnie LTE pozwala na dostęp do Internetu z przepustowością do 300 Mb/s. Natomiast 5G - nawet do 20 Gb/s. Czas opóźnienia transmisji danych skróci się z dzisiejszych 50 milisekund do 1 milisekundy, co będzie miało ogromne znaczenie dla rozwoju przyszłych technologii, np.. aut autonomicznych, w których czas reakcji jest krytyczny.

Z prognozy wynika, że praktycznie wszystkie branże będą potrzebować rozwiązań, opartych na komunikacji 5G. Dzięki niej automatyzacja, zarządzanie produkcją i analiza metadanych otworzą nowe możliwości dla prawie każdego sektora gospodarki. Zmiany obejmą zwłaszcza sektor produkcyjny, dystrybucję energii, bezpieczeństwo publiczne, ochronę zdrowia i transport. Projekty wykorzystujące Internet rzeczy i komunikację machine to machine będą wdrażane m.in. do zarządzania flotą transportową, produkcją, magazynem.

Zdaniem eksperta 5G umożliwi wdrożenie na dużą skalę rozwiązań dla inteligentnych miast (jak analiza ruchu i prędkości pojazdów w czasie rzeczywistym do sterowania sygnalizacją świetlną) oraz smart grid (optymalizacja dystrybucji energii elektrycznej z pomocą sieci czujników). Ma doprowadzić również do rozwoju telemedycyny i diagnostyki online.

Centrum Systemów Komputerowych dokłada wszelkich starań by klienci mogli korzystać z usprawnionych, najnowocześniejszych rozwiązań. Kładziemy bardzo wysoki nacisk na rozwój firmy chcąc sprostać wszelkim możliwym tematom.

Źródło: crn.pl

Wróć