facebook adres e-mail telefon

Wirus Word

Wirus Word

Jesteśmy naprawdę pod wrażeniem tempa adopcji nowinek ze świata cyberprzestepców na naszym lokalnym rynku. Zaledwie pięć dni temu opisano metodę wykonania kodu w dokumencie Microsoft Word, a już dzisiaj w nasze ręce trafiła próbka polskiego hakera, która wykorzystuje tę sztuczkę.

Wezwanie do zaniechania czynów nieuczciwej konkurencji oraz naruszających dobra osobiste

Haker zazwyczaj swoje emaile opiera o wykradzione wiadomości z cudzych skrzynek i zapewne podobnie jest także teraz. Wiadomość ma temat „Wezwanie do zaniechania czynów nieuczciwej konkurencji oraz naruszających dobra osobiste” i wygląda tak:

Nadawca podszywa się pod istniejącą kancelarię. W załączniku do wiadomości znajduje się plik „Wezwanie 14_12_2017.doc”, który niestety nie jest wykrywany jako złośliwy przez programy antywirusowe. Co więcej, nie jest to tradycyjny złośliwy plik proszący o uruchomienie makro (Włącz zawartość). Okna dialogowe wyglądają zupełnie inaczej i pracownicy pewnie ich jeszcze nie widzieli. Pokażcie im poniższe ekrany i ostrzeżcie przed trwającymi atakami.

word-bezpieczeństwo-zagrożenia-wirus-centrum-systemów-komputerowych-usługi-informatyczne-outsorcing-it-śląsk-katowice

Centrum Systemów Komputerowych oferuje kompleksową obsługę informatyczną. W ramach kompleksowej obsługi IT świadczymy profesjonalne usługi w zakresie bezpieczeństwa, monitoringu, poprawnej pracy infrastruktury, zarządzanie nimi. Podnoszenie świadomości osób decyzyjnych o stanie infrastruktury, jej uszczelnianie, proaktywne przeciwdziałania, zaawansowane procedury bezpieczeństwa informatycznego oraz audyty to tylko część korzyści, które dzięki współpracy z nami osiągnęli klienci. W razie pytań zapraszamy do kontaktu

Źródło: zaufanatrzeciastrona

Masz pytania? Napisz do nas!

Wyślij wiadomość