facebook adres e-mail telefon

Rozwiązania Fujitsu

Firma Fujitsu jest naszym strategicznym partnerem i oferuje szeroki wybór zaawansowanych rozwiązań sprzętowych dla informatyki. W oparciu o rozwiązania klasy Enterprise firmy Fujitsu realizujemy usługi projektowania infrastruktury w zakresie serwerów, macierzy oraz urządzeń do backupu. Produkty firmy Fujitsu są dostarczane do naszych klientów bezpośrednio do ich własnego wykorzystania jak również stanowią podstawę do realizacji wielu zaawansowanych usług z naszego portfolio.

Strategiczne partnerstwo

Firma Fujitsu jest naszym strategicznym partnerem i oferuje szeroki wybór zaawansowanych rozwiązań sprzętowych dla informatyki. W oparciu o rozwiązania klasy Enterprise firmy Fujitsu realizujemy usługi projektowania infrastruktury w zakresie serwerów, macierzy oraz urządzeń do backupu. Produkty firmy Fujitsu są dostarczane do naszych klientów bezpośrednio do ich własnego wykorzystania jak również stanowią podstawę do realizacji wielu zaawansowanych usług z naszego portfolio.

Dlaczego Fujitsu?

Główne cechy wyróżniające sprzęt Fujitsu od analogicznych rozwiązań innych producentów to:

 • Bardzo wysoki stopień zaawansowania technologicznego. Firma Fujitsu sama projektuje i produkuje komponenty dzięki czemu urządzenia zbudowane do tych komponentach są zoptymalizowane pod kątem wydajności i stabilności pracy. Produkty Fujitsu otrzymały wiele nagród i wyróżnień, a o zaawansowaniu stosowanych rozwiązań może świadczyć Chociażby to że serwery Fujitsu są zawsze o kilka procent wydajniejszy od analogicznych produktów konkurencji.
 • Zunifikowane oprogramowanie zarządzające oraz interfejsy dla całej linii produktowych. Dzięki temu niezależnie trzy produkty należy do klasy urządzeń podstawowych czy też do urządzeń zaawansowanych zawsze jest obsługiwany w ten sam sposób i z tego samego interfejsu. Rozwiązanie takie jest niezaprzeczalną korzyścią dla klienta ponieważ dysponując produktami z różnych linii lub wdrażając nową linię produktową nie musi uczyć się nowego interfejsu odnowa co znacznie ułatwia i przyspiesza wdrożenie i migracje.
 • Kompleksowa oferta obejmująca serwery macierze przełączniki zasilanie awaryjne szafy oraz cały szereg akcesoriów niezbędnych w każdej serwerów. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient może zbudować całą serwerownie której wsparcie zarówno od strony technicznej jaki serwisowej jest realizowane przez ujednolicony serwis a wszystkie problemy można konsultować w jednym miejscu. jeden dostawca wszystkich technologii to również komfort polegający na braku ryzyka że urządzenia lub produkty firmy x nie będą współpracowały poprawnie z urządzeniami lub produktami firmy y.
 • Unikalna technologia pozwalająca na skalowalność i upgrade sprzętowy urządzeń. w sytuacji gdy kupiona kilka lat temu macierz nie spełnia już oczekiwań nowych aplikacji, Klient nie musi kupować zupełnie nowego rozwiązania i może skorzystać z opcji upgrade do wyższego modelu bez konieczności przerywania pracy urządzenia oraz bez konieczności wymiany zasobów dyskowych, kopiowania danych Oraz kosztownego, czasochłonnego i kłopotliwego procesu migracji.
 • Bardzo szeroki wybór pakietów serwisowych, z czego szczególną uwagę zwracają pakiety dla rozwiązań klasy Enterprise, oferujące gwarancję na 5 lub nawet na 7 lat realizowaną w miejscu eksploatacji sprzętu z gwarantowanym czasem naprawy w następnym dniu roboczym. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci posiadający jedynie jeden serwer nie muszą obawiać się dłuższych przerw w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa związanego z awarią serwera. Mogą spać spokojnie, mając gwarancję że w następnym dniu roboczym serwer będzie skutecznie naprawiony umożliwiają dalszą pracę.
 • Krótki czas realizacji zamówień. Fabryka Fujitsu znajduje się w Augsburgu na południu Niemiec, dzięki czemu czas realizacji zamówień i transportu jest bardzo krótki.

Rozwiązania Fujitsu

Do najpopularniejszych rozwiązań klasy Enterprise oferowanych przez Fujitsu należą:

 • Serwery – Fujitsu oferuje pełną gamę serwerów dla małych i średnich firm oraz dla centrów danych. Serwery PRIMERGY, których architektura oparta jest na standardach branżowych, stanowią najlepsze rozwiązanie tam, gdzie trzeba zrobić więcej mniejszym nakładem sił i środków. Wzrost wydajności działań biznesowych sprawia, że inwestycja w serwery PRIMERGY zwraca się wielokrotnie.
 • Pamięci masowe – pamięci masowe Fujitsu ETERNUS zapewniają zrównoważony stosunek pojemności pamięci, wydajności i całkowitych kosztów w cyklu eksploatacji danych — od zastosowań produkcyjnych, analiz biznesowych i obsługi dużej ilości danych po tworzenie kopii zapasowych i długoterminowe archiwizowanie plików.
 • Macierze dyskowe – aktualne, newralgiczne zasoby danych są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Systemy pamięci masowej online firmy Fujitsu zapobiegają utracie tych danych i umożliwiają ich przechowywanie w ekonomiczny sposób.
 • Macierze klasy JBOD – uniwersalne rozwiązania pozwalające w prosty i efektywny sposób powiększać zasoby dyskowe serwera.
 • Systemy all-flash – dedykowane linie macierzy zoptymalizowane pod wieloma względami do pracy z zasobami dyskowymi opartymi o dyski SSD. Bezkompromisowa wydajność nieosiągalna dla najbardziej zaawansowanych urządzeń konkurencyjnych firm opartych na tradycyjnych technologiach.
 • Systemy kopii zapasowych – skalowalne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowej oferowane jako gotowy appliance bazujący na serwerze zintegrowanym z macierzą dyskową oraz wbudowanym oprogramowaniu.
 • Systemy taśmowej pamięci masowej – systemy taśmowe firmy Fujitsu należą do najpotężniejszych produktów na rynku i oferują najwyższą wydajność i niezawodność.
 • Systemy stelaży RACK – 19-calowe szafy PRIMECENTER to podstawowy element konfiguracji szafowych, takich jak serwer, systemy pamięci masowej, oraz elementów sterujących, takich jak konsole, przełączniki, moduły dystrybucji zasilania oraz zasilacze UPS.
 • Przełączniki Fibre Channel – optymalne rozwiązanie niezbędne do wydajnego łączenia z minimalnymi opóźnieniami systemów pamięci masowej oraz serwerów korzystających z zawartych na nich danych.
 • Przełączniki Ethernet – do zastosowań w zakresie switchy rdzeniowych
 • Urządzenia klienckie – stacje robocze, PC, notebooki i akcesoria

Serwery

 • Serwery FUJITSU PRIMERGY podstawowe oraz serwery typu Tower
   
  Solidne i ekonomiczne serwery Fujitsu Primergy, doskonałe dla małych i średnich firm oraz dla oddziałów większych przedsiębiorstw — systemy wieżowe FUJITSU PRIMERGY TX to solidne, ekonomiczne i niezawodne serwery. Dodatkowo charakteryzują się one prostą obsługą, niskim zużyciem energii i cichą pracą, w związku z czym mogą być obsługiwane przez pracowników bez przeszkolenia technicznego i używane w standardowych środowiskach biurowych. Przy okazji: niemal wszystkie serwery PRIMERGY TX mogą być instalowane w stelażu, co zapewnia najlepszą elastyczność. Urządzenia należące do tej linii to: jednoprocesorowe TX1310 M1, TX1310 M3, TX1320 M2, TX1320 M3, TX1330 M2, TX1330 M3 oraz dwuprocesorowe TX2540 M1, TX2560 M2. Poniżej zamieszczamy skrótowy opis najpopularniejszych modeli z tej grupy urządzeń.
 • Serwer FUJITSU Serwer PRIMERGY TX1330 M3
  Serwer FUJITSU PRIMERGY TX1330 M3 to jednoprocesorowy, umożliwiający modyfikacje serwer, który jest przeznaczony do użytku w małych i średnich firmach potrzebujących niezbędnej wydajności do obsługi aplikacji wraz z opcją poszerzenia pamięci masowej oraz możliwością rozbudowy poprzez szereg kompletnych funkcji. Jest on wyposażony w najnowszy procesor z serii Intel® Xeon® E oraz aż do 64 GB pamięci RAM w celu zarządzania aplikacjami biurowymi –– dziś i jutro. Serwer został zaprojektowany pod kątem skalowalności i wszechstronności podczas wykonywania zadań, a jego wyposażenie obejmuje do 24 napędów 2,5 cala, funkcję tworzenia kopii zapasowej danych oraz 4 gniazda PCIe w połączeniu z kompatybilnymi kontrolerami RAID i opcjami sieciowymi. Niezawodność jest zwiększona dzięki zapasowej baterii marki Fujitsu oraz wysokowydajnym (94%) zasilaczom nadmiarowym. Kompleksowe sterowanie serwerem oraz jego cicha praca ułatwiają zarządzanie i wdrożenie, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm.
 • Serwer FUJITSU PRIMERGY TX2560 M2
  Serwer FUJITSU Server PRIMERGY TX2560 M2 zapewnia najwyższą wydajność, najlepsze możliwości rozbudowy i najwyższy poziom dostępności bez kompromisów. Oddziały firmy, centra danych oraz małe i średnie przedsiębiorstwa cenią wydajność maksymalnie dwóch procesorów Intel® Xeon® E5 v4 i obsługę pamięci DDR4 o pojemności 3TB (3072GB). Maks. 10 gniazd rozszerzeń i nadmiarowe zasilanie zapewniają najwyższe poziomy dostępności i doskonałe możliwości rozbudowy. Dzięki temu idealnie sprawdza się w zastosowaniach wymagających wyjątkowej wydajności, rozwiązaniach wirtualizacji i zastosowaniach angażujących dużą ilość pamięci masowej.
 • Serwery FUJITSU PRIMERGY przeznaczone do montażu w szafach RACK
  Wszechstronne, skalowalne serwery o najwyższej wydajności. Systemy stelażowe FUJITSU PRIMERGY RX to uniwersalne, zoptymalizowane pod kątem pracy w stelażu serwery, które łączą najlepszą w swojej klasie wydajność i efektywność energetyczną, wyznaczając standardy dla centrum danych. W serwerach PRIMERGY RX zastosowano rozwiązania zdobyte na przełomie 20 lat rozwoju przy skrajnie niskich współczynnikach awarii, kształtujących się poniżej średniej rynkowej, które gwarantują ciągłość pracy i imponującą dostępność sprzętu. Urządzenia należące do tej linii to: jednoprocesorowe RX1330 M2, RX1330 M3, dwuprocesorowe RX2510 M2, RX2520 M1, RX2530 M1, RX2530 M2, RX2540 M2, RX2560 M2 oraz czteroprocesorowe RX4770 M2, RX4770 M3. Poniżej zamieszczamy skrótowy opis najpopularniejszych modeli z tej grupy urządzeń.
 • Serwer FUJITSU PRIMERGY RX1330 M3
  FUJITSU PRIMERGY RX1330 M3 to jednoprocesorowy serwer w stelażu, który został zaprojektowany z myślą o małych budżetach. Zapewnia wysoką wydajność energetyczną i całą gamę bogatych możliwości rozwoju, które sprostają indywidualnym wymaganiom. Zarówno zoptymalizowana infrastruktura i aplikacje komunikacyjne, jak i administracja tego serwera zapewniają mu dostęp do maks. 64 GB RAM, maks. 3 PCI i maks. 10 dysków twardych.
 • Serwer FUJITSU PRIMERGY RX2510 M2
  PRIMERGY RX2510 M2 to serwer firmy Fujitsu przystosowany do montażu dwóch procesorów i przeznaczony do montażu w szafie serwerowej typu rack, zoptymalizowany by sprostać wymaganiom usługodawców oraz dostawców usług hostingowych. Wyważona wydajność dwóch procesorów z rodziny Intel® Xeon® E5-2600 v4, łatwość zarządzania i energooszczędność zapewniają oszczędne działanie. Małych rozmiarów obudowa o wielkości 1U zapewnia optymalne zagęszczenie mocy obliczeniowej i doskonale się skaluje, umożliwiając montaż do 384 GB pamięci DDR4, a także spełnia wymagania hostingu sieciowego, zarządzanych usług CRM, współdzielonych, zarządzanych lub prywatnych środowisk chmurowych lub innych rozwiązań XaaS.
 • Serwer FUJITSU PRIMERGY RX2540 M2
  Serwer PRIMERGY RX2540 M2 firmy FUJITSU to nowy dwugniazdowy serwer szafowy o wymiarach 2U, który cechuje się użytecznością, skalowalnością i efektywnością ekonomiczną. Dzięki zastosowaniu procesorów Intel® Xeon® E5-2600 v4 i pamięci 3 TB w technologii DDR4 osiąga on wydajność pozwalającą realizować zadania przetwarzania w centrach danych oraz obsługiwać aplikacje dla przedsiębiorstw i rozwiązania do współpracy. Modułowa konstrukcja serwera pozwala zamontować do 24 dysków twardych i korzystać z maks. 8 kart rozszerzeń PCIe Gen3. Ponadto dzięki 2 nadmiarowym zasilaczom z możliwością podłączania podczas pracy i o wydajności energetycznej do 96% osiąga on najlepszą w klasie wydajność energetyczną, co umożliwi mu sprostanie przyszłemu wzrostowi ilości danych. Obrazu tego rozwiązania dopełnia technologia DynamicLoM, która zwiększa swobodę konfiguracji połączeń sieciowych i umożliwia modyfikacje infrastruktury sieci. Dzięki zaawansowanemu rozwiązaniu chłodzenia Cool-safe® możliwa jest praca w wyższych temperaturach otoczenia, co pozwala zmniejszyć wydatki operacyjne

Systemy kasetowe oraz ekosystem serwerów BLADE serwerów FUJITSU PRIMERGY.

Aby utrzymać konkurencyjność na rynku, firma musi mieć środowisko IT, które umożliwi jej redukcję kosztów oraz maksymalne zwiększenie wydajności i prężności działania. Serwery kasetowe PRIMERGY ułatwiają osiągnięcie tego w średnich organizacjach, oddziałach lub dużych centrach danych. Platforma do tworzenia konwergentnej infrastruktury z myślą o redukcji czasu i nakładu pracy. Systemy kasetowe serwerów FUJITSU PRIMERGY BX to doskonała platforma do tworzenia konwergentnej infrastruktury z myślą o redukcji kosztów, czasu i nakładu pracy działu informatycznego. Serwery kasetowe PRIMERGY wykorzystują modułową architekturę i oprócz mocy obliczeniowej zapewniają wszystkie wymagane podzespoły infrastrukturalne i sieciowe, pamięć masową oraz moduły zarządzania, które pomagają w upraszczaniu infrastruktury, w uzyskiwaniu znaczących redukcji kosztów i w zwiększaniu elastyczności. Urządzenia należące do tej linii to: obudowy BX400 S1, BX900 S2, serwery dwuprocesorowe BX2560 M2, BX2580 M2, pamięci masowe SX960 S1, SX980 S2, przełączniki CB Ethernet Switch, CB FC Switch, CB SAS Switch.

Pamięci masowe

ETERNUS sprawdza się w realizowaniu strategii „Pamięć masowa z firmą w centrum” poprzez synchronizację zasobów pamięciowych z priorytetami biznesowymi przy jednoczesnej redukcji kosztów. W oparciu o produkty ETERNUS, nowoczesną technologię dostarczaną przez Fujitsu oraz kompleksowe usługi naszej firmy, dostarczamy kompletne rozwiązanie z zakresu pamięci masowych.

 • Wydajne macierze dyskowe Fujitsu ETERNUS
  Rodzina dyskowych pamięci masowych ETERNUS DX cechuje się wyjątkowo spójną konstrukcją, która została zastosowana w każdym rozwiązaniu z tej serii – od urządzeń klasy podstawowej do produktów o najwyższej wydajności. Urządzenia należące do tej linii to: DX60 S3, DX100 S3, DX200 S3, DX500 S3, DX600 S3, DX8700 S3, DX8900 S3. Poniżej zamieszczamy skrótowy opis najpopularniejszych modeli z tej grupy urządzeń.
 • Pamięć masowa FUJITSU ETERNUS DX60 S3
  Zapewnienie niezawodnego działania w przystępnej cenie sprawia, że ETERNUS DX60 S3 to idealny system dyskowej pamięci masowej dla małych i średnich środowisk informatycznych. Darmowe oprogramowanie do zarządzania, które umożliwia elastyczną obsługę różnych połączeń sieci i typów dysków oraz wyjątkową skalowalność pamięci masowej, jest doskonałym rozwiązaniem do ujednolicania danych i wirtualizacji projektów.
 • Pamięć masowa FUJITSU ETERNUS DX100 S3 i DX200 S3
  Skalowalny i zunifikowany system pamięci masowej Fujitsu ETERNUS DX200 S3 zapewnia funkcjonalność klasy korporacyjnej małym i średnim firmom oraz oddziałom dużych firm, oferując doskonały współczynnik cena/wydajność. To doskonałe rozwiązanie z zakresu konsolidacji danych w przypadku wirtualizacji serwera, poczty e-mail, bazy danych i aplikacji dla firm oraz centralnych usług obsługi plików.
 • Pamięć masowa FUJITSU ETERNUS DX500 S3 i DX600 S3
  Skalowalny i zunifikowany system pamięci masowej Fujitsu ETERNUS DX500 S3 zapewnia najwyższą wydajność pamięci masowej i automatyczne zarządzanie jakością usług, umożliwiając maksymalne wykorzystanie systemu. To doskonałe rozwiązanie z zakresu konsolidacji danych w bazach o dużej skali, aplikacji o kluczowym znaczeniu dla firmy oraz analiz biznesowych/dużych ilości danych, a także dla wymagających środowisk serwerów i wirtualizacji stanowisk — a wszystko to w jednym systemie.
 • Macierze JBOD
  Pamięć masowa FUJITSU ETERNUS JX40 S2 Pamięć masowa Fujitsu Storage ETERNUS JX40 S2 jest podsystemem niezawodnym i sprawnie działającym, a także łatwym w obsłudze. Jako pamięć masowa podłączana bezpośrednio (Direct Attached Storage – DAS) z wykorzystaniem najszybszego złącza SAS 12 Gb/s zwiększa pojemność pamięci serwerów Fujitsu PRIMERGY nawet do 288 TB (z dyskami 6TB) z maksymalnie 4 obudowami. Urządzenia należące do tej linii to: JX40 S2, JX60 S2.
 • Systemy All-Flash
  Nawet najszybsze serwery i połączenia sieciowe na świecie nie pomogą, jeśli systemy pamięci masowej nie są w stanie odczytywać i zapisywać danych w szybkim tempie. Wymagające wydajności bazy danych, czasochłonne analizy danych, często otwierane aplikacje sieciowe oraz środowiska wirtualizacji serwera lub pulpitu mogą szybko stworzyć wąskie gardła pamięci masowej. Napędy SSD mogą zwiększyć prędkość 100-krotnie lub jeszcze bardziej i zapewnić znacznie wyższą wydajność niż dyski twarde. Umieszczenie wszystkich danych należących do wymagających wysokiej wydajności aplikacji w systemach pamięci masowej z napędami SSD umożliwia natychmiastowe rozwiązanie problemów dotyczących wydajności i czasu reakcji. Choć dyski SSD są droższe pod względem ceny zakupu, zwiększony koszt zostanie zrównoważony po wdrożeniu w środowiskach wymagających wysokiego poziomu wydajności. Rozwiązania tymczasowe oparte na dyskach twardych także mogą być kosztowne, a ich wydajność będzie znacznie niższa niż w przypadku rozwiązań SSD. Pomysły, takie jak zakup dedykowanych systemów pamięci masowej dla poszczególnych aplikacji, rozłożenie danych po maksymalnej możliwej liczbie dysków twardych lub częste strojenie systemu, to w najlepszym wypadku tylko rozwiązania prowizoryczne. Ponadto zazwyczaj zapewniają względnie niski poziom ogólnego użycia systemu pamięci masowej. Urządzenia należące do tej linii to: ETERNUS AF ETERNUS AF250, ETERNUS AF650 Poniżej zamieszczamy skrótowy opis najpopularniejszych modeli z tej grupy urządzeń.
 • Pamięć masowa FUJITSU ETERNUS AF250
  ETERNUS AF250 to idealne rozwiązanie dla wymagających scenariuszy zastosowań do przechowywania danych i zwiększenia wydajności. System zapewnia wyjątkową wydajność operacji we/wy na sekundę (IOPS), z najniższą latencją nawet przy pełnym obciążeniu. Dlatego jest to system, który rozwiązuje wszystkie problemy związane z wydajnością w obsłudze zadań kluczowych, takie jak analiza danych biznesowych w czasie rzeczywistym czy obsługa w środowiskach VDI, bez konieczności skomplikowanej konfiguracji. Ponadto sprawdza się najlepiej jako pamięć ogólnego zastosowania do wszystkich aplikacji poziomu 1 w małych i średnich firmach.
 • Pamięć masowa FUJITSU ETERNUS AF650
  Obsługujący wszystkie typy pamięci flash system Fujitsu ETERNUS AF650 zapewnia najwyższą wydajność pamięci i automatyczne zarządzanie jakością usług, umożliwiając maksymalne wykorzystanie systemu i przyczyniając się do szybkiego zwrotu z inwestycji. To doskonałe rozwiązanie w przypadku konsolidowania danych z baz o dużej skali, aplikacji o kluczowym znaczeniu dla firmy oraz analiz biznesowych / dużych ilości danych — a wszystko to w jednym systemie obsługującym pamięć flash. Rozbudowane funkcje wysokiej dostępności i usuwania skutków awarii sprawiają, że ETERNUS AF650 to idealny system pamięci do wszelkiego rodzaju danych biznesowych.

Systemy kopii zapasowych

 • Urządzenia do ochrony danych w dynamicznych infrastrukturach
  Urządzenia ETERNUS CS oferują wyjątkowo skuteczną ochronę danych w dynamicznych infrastrukturach. ETERNUS CS przyspiesza proces tworzenia kopii zapasowych i zapewnia wymagany czas odtwarzania we wszystkich środowiskach informatycznych o strategicznym znaczeniu dla przedsiębiorstw. Przez zsynchronizowanie taśm, dysków i zaawansowanej technologii deduplikacji z odpowiednią strategią zarządzania cyklem życia informacji (Information Lifecycle Management – ILM) można elastycznie dostosowywać ochronę informacji w przedsiębiorstwach do różnych umów SLA. ETERNUS CS umożliwia konsolidację urządzeń pamięci masowej do ochrony danych, co upraszcza administrowanie systemami przedsiębiorstw, zmniejsza zużycie energii i obniża całkowite koszty pamięci masowej. Pozwala to także efektywnie wykorzystywać najbardziej ekonomiczne technologie. Urządzenia należące do tej linii to: CS200c S3, CS800 S4, CS800 S5, CS800 S6, CS8000 V6 S13. Poniżej zamieszczamy skrótowy opis najpopularniejszych modeli z tej grupy urządzeń.
 • Pamięć masowa FUJITSU ETERNUS CS200c S3
  FUJITSU Storage ETERNUS CS200c to uniwersalne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych obejmujące prawidłowo wyskalowany sprzęt, oprogramowanie Commvault i niezbędne licencje dla różnych wymagań dotyczących pojemności. Umożliwia bezproblemową konfigurację kompleksowego środowiska tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji oraz skraca czas wdrożenia nawet o 60%. Doskonale obsługuje tworzenie kopii zapasowych danych do aplikacji biznesowych i środowisk zwirtualizowanych oraz hiperkonwergentnych.
 • Pamięć masowa FUJITSU ETERNUS CS800 S6
  FUJITSU ETERNUS CS800 to gotowe urządzenie „pod klucz” do ochrony danych z funkcją deduplikacji. Jest to proste i niedrogie rozwiązanie dla firm, oparte na strategii tworzenia kopii zapasowych na dysku. Zaawansowana technologia deduplikacji zmniejsza typowe wymagania dotyczące pojemności podczas tworzenia kopii zapasowej dysk-dysk nawet o 95%.
 • Systemy taśmowej pamięci masowej
 • ETERNUS LT – przełomowe rozwiązanie zwiększające niezawodność, pojemność i wydajność środowisk z bibliotekami taśmowymi LTO oraz optymalizujące zużycie energii, spełniające wymagania małych i średnich firm w zakresie tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji danych.
  Niezawodne rozwiązanie z wykorzystaniem taśm – niedrogie systemy taśmowe ETERNUS LT zapewniają wyjątkową skalowalność i niezawodność. Doskonałe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, które spełni szeroki zakres wymagań w zastosowaniach przechowywania danych, w tym w archiwizacji długoterminowej, bezobsługowego tworzenia kopii zapasowych w środowiskach IT małych i średnich firm, grup roboczych lub oddziałów firmowych. Umożliwiają one ścisłą integrację i współpracę serwerów oraz systemów pamięci masowej – zarówno między rozwiązaniami Fujitsu, jak i środowisk heterogenicznych. Systemy ETERNUS LT otrzymały certyfikaty wiodącego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji. Wysoce zautomatyzowane, proste w użyciu funkcje lokalnej i zdalnej obsługi, z których może korzystać nawet niedoświadczony użytkownik. Według koncepcji „płać w miarę rozwoju” klienci mogą uniknąć niepotrzebnych, dużych inwestycji, zachowując w ten sposób elastyczność.
  Rozwiązania ETERNUS LT są wyposażone w standaryzowaną technologię LTO, która jest znana z wysokiej pojemności i prędkości, a także z niskich kosztów nośników. Systemy zostały wyposażone w technologie LTO 4 / 5 /6 /7 i połączone z serwerem przez interfejs SAS (Serial Attached SCSI) lub FC. Począwszy od modeli LTO-4 ETERNUS, systemy LT obsługują funkcje szyfrowania, zapewniając zwiększone bezpieczeństwo i zgodność ze standardami.
  Urządzenia należące do tej linii to: LT20 S2, LT40 S2, LT60 S2, LT260.
  Poniżej zamieszczamy skrótowy opis najpopularniejszych modeli z tej grupy urządzeń.
 • Pamięć masowa FUJITSU ETERNUS LT20 S2
  Urządzenie pamięci masowej ETERNUS LT20 S2 firmy Fujitsu to wyjątkowo niezawodna i opłacalna biblioteka taśmowa, idealna dla małych firm i oddziałów przedsiębiorstw. Rozwiązanie łączy wyjątkową gęstość pamięci masowej i skompresowaną pojemność do 120 TB w kompaktowej obudowie 1U. Standardowa technologia LTO zapewnia dużą szybkość, niskie koszty i szyfrowanie sprzętowe.
 • Pamięć masowa FUJITSU ETERNUS LT40 S2
  Urządzenie pamięci masowej ETERNUS LT40 S2 łączy w sobie wyjątkową gęstość pamięci masowej i skompresowaną pojemność do 360 TB w kompaktowej obudowie 2U. Mocno zautomatyzowana i zdalna obsługa umożliwia użytkowanie bez udziału specjalistów na miejscu. Koncepcja „płać w miarę rozwoju” zapewnia wysoki poziom ochrony inwestycji. Technologia LTO zapewnia dużą szybkość, niskie koszty i szyfrowanie sprzętowe.
 • Pamięć masowa FUJITSU ETERNUS LT60 S2
  Urządzenie pamięci masowej ETERNUS LT60 S2 łączy w sobie wyjątkową gęstość pamięci masowej i skompresowaną pojemność do 720 TB w kompaktowej obudowie 4U. Mocno zautomatyzowana i zdalna obsługa umożliwia użytkowanie bez udziału specjalistów na miejscu. Koncepcja „płać w miarę rozwoju” zapewnia wysoki poziom ochrony inwestycji. Technologia LTO zapewnia dużą szybkość, niskie koszty i szyfrowanie sprzętowe.

Zaawansowane technologicznie systemy stelaży RACK

Wydajne rozwiązania infrastruktury – dla platform, przełączników i stacji roboczych, które są gotowe do pracy i zapewniają możliwości rozbudowy. Twórz innowacyjne i wygodne rozwiązania oszczędzające miejsce przy użyciu stelaży o wysokości od 16 do 42+6 jednostek i zgodnych akcesoriów dla centrum danych. Technologia stelaży PRIMERGY i PRIMECENTER M1 to trendy przyszłości. Urządzenia należące do tej linii to: PRIMECENTER M2 Rack 24U, PRIMECENTER M2 Rack 42U, PRIMECENTER M2 Rack 47U.

Przełączniki Fibre Channel

Wydajności transmisji na wyciągnięcie ręki. Wiodące w branży przełączniki Brocade są podstawą wysokiej wydajności łączności w pamięci masowej, IP i środowiskach sieciowych. Te wysoce niezawodne, skalowalne i dostępne przełączniki są zaprojektowane z myślą o szerokim zakresie środowisk – umożliwiając niskie koszty posiadania (TCO) i szybki zwrot z inwestycji (ROI). Urządzenia należące do tej linii to: Brocade 300, Brocade G620, Brocade 6505, Brocade 6510, Brocade 6520. Poniżej zamieszczamy skrótowy opis najpopularniejszych modeli z tej grupy urządzeń.

 • Fujitsu Brocade 300
  Brocade 300 to podstawowy i ekonomiczny przełącznik Fibre Channel o przepustowości portu 8 Gb/s i zapewnia elastyczną konfigurację, której potrzebują klienci, którzy chcą szybko zarządzać sieciami pamięci masowej w dużych lub szybko rozwijających się serwerach i środowiskach serwerów wirtualnych.
 • Fujitsu Brocade 6505
  Przełącznik Brocade 6505 zapewnia wyjątkowy stosunek ceny do wydajności, łącząc elastyczność, prostotę i funkcjonalność klasy korporacyjnej w przełączniku na poziomie podstawowym. Brocade 6505 jest zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalną elastyczność i niezawodność, dzięki czemu można go konfigurować w 12 lub 24 portach i obsługuje prędkości 2, 4, 8 lub 16 Gb/s w efektywnie zaprojektowanym opakowaniu 1U.
 • Fujitsu Brocade 6510
  Przełącznik Brocade 6510 Fibre Channel zapewnia prędkość łączności Fibre Channel na poziomie 16G, dzięki czemu jest idealny do użytku w zwirtualizowanych i obsługujących duże obciążenia we/wy środowiskach oraz do obsługi technologii SSD o wysokiej prędkości.
 • Fujitsu Brocade 6520
  Brocade 6520 jest przełącznikiem wysokiej gęstości, zbudowanym w oparciu o cel jakim jest budowanie dużej i rosnącej infrastruktury sieci SAN (Storage Area Network). Zapewnia wiodącą w branży skalowalność, niezawodność i wydajność w elastycznym, łatwym w obsłudze przełączniku klasy korporacyjnej, umożliwiając większą konsolidację centrów danych, wydajność operacyjną i ciągłość działania.

Przełączniki Ethernet

 • Przełączniki Fabric Ethernet
  Wiodące w branży przełączniki Brocade są podstawą do budowania wysokiej wydajności dla łączności w środowiskach pamięci masowej, IP i środowiskach sieciowych. Te wysoce niezawodne, skalowalne i dostępne przełączniki są zaprojektowane do szerokiej gamy środowisk – co umożliwia niskie koszty całkowite posiadania i eksploatacji (TCO) i szybki zwrot z inwestycji (RIO).
  Urządzenia należące do tej linii to: ICX 6430, ICX 6450, ICX 6610, ICX 7450, ICX 7750, VDX 6740, VDX 6740T, VDX 6940.
  Poniżej zamieszczamy skrótowy opis najpopularniejszych modeli z tej grupy urządzeń.
 • Brocade VDX 6740
  Urządzenie z serii Brocade VDX 6740 oferuje nowoczesną technologię, która usprawnia i upraszcza sieci. Dodatkowo urządzenie Brocade VDX 6740 zapewnia bogaty pakiet zaawansowanych funkcji sieciowych, który czyni je idealną platformą dla tradycyjnych wdrożeń przełączników ToR (Top-of-Rack). Technologia struktury VCS umożliwia organizacjom budowanie struktur sieci Ethernet centrów danych – rewolucja w projektowaniu sieci typu Layer 2 i inteligentna podstawa zoptymalizowanych do pracy w chmurze centrów danych. Urządzenie Brocade VDX 6740 może być łatwo wdrożone w trybie struktury VCS. Dostępne są dwa modele urządzenia Brocade VDX 6740 — 1U Brocade VDX 6740 dysponuje maks. 48 portami 10 GbE LAN i 4 portami 40 GbE LAN. Model zapewnia obsługę pamięci masowej Ethernet dla protokołów FCoE (Fibre Channel over Ethernet), iSCSI i NAS. Model VDX6740T lub VDX6740T-1G może być także używany we wdrożeniach 10Gbase-T lub 1Gbase-T. Przełączniki są dostępne z precyzyjnymi rozwiązaniami PoD (Port on Demand) lub CoD (Capacity on Demand), które umożliwiają klientom płacić tylko za to, czego aktualnie potrzebują. Z drugiej strony klienci mogą w razie potrzeby aktywować więcej portów lub przejść ze standardu 1GBase-T na 10GBase-T, uzyskując dodatkowe licencje.
 • Brocade ICX 6430 / 6450
  Przełączniki Brocade ICX 6430/6450 to przełączniki Ethernetowe klasy korporacyjnej posiadające 24 lub 48 portów 1GbE i cztery porty uplink 1 lub 1/10GbE. Umożliwiają przełączanie warstwy 2 i 3 w ramach urządzenia za przystępną cenę. Technologia stackowania przełączników firmy Brocade umożliwia podłączenie do ośmiu przełączników Brocade ICX 6450 w jeden przełącznik logiczny, zapewniając prostą i solidną rozbudowę w przyszłości. Dzięki switchom Brocade ICX 6430 i 6450 organizacje mogą kupić tylko to, czego potrzebują dzisiaj i łatwo skalować porty użytkowników i usługi, gdy ich wymagania sieciowe ewoluują.
 • Brocade ICX 6610
  Przełączniki z serii Brocade ICX 6610 zostały zaprojektowane z myślą o wdrożeniach w centrach danych wymagających głównie łączności 1 GbE w niewielkiej obudowie. Dodatkowo pozwalają uruchomić maksymalnie osiem portów 10 GbE SFP+, korzystając z licencji oprogramowania, która zapewnia szybką łączność. Urządzenia te dostarczają funkcje Ethernet dla przedsiębiorstw w ramach trzech różnych pakietów oprogramowania (Base, Premium, Advance), które pozwalają klientom wybrać optymalny zestaw funkcji z punktu widzenia konkretnych potrzeb. Jeśli wraz z upływem czasu wymagania zwiększą się, można utworzyć stos z maksymalnie ośmiu przełączników Brocade ICX 6610, tworząc jeden przełącznik logiczny z maksymalnie 384 portami GbE i 64 portami 10 GbE.
 • Urządzenia klienckie, stacje robocze, PC, notebooki i akcesoria

Komputery klienckie 
Profesjonalne urządzenia Fujitsu oraz nowy wszechstronny system operacyjny Windows 10 to idealny zestaw wszędzie tam, gdzie pracują ludzie. Sprawdzone funkcje biznesowe wzbogacone o nowe technologie gwarantują efektywność pracy. Nieważne, czy aktualizujesz swoje portfolio, czy wybierasz zadziwiające nowe urządzenia — Fujitsu sprawi, że Twoje miejsce pracy będzie bezpieczne i nowoczesne.

Biurkowe komputery PC
Rodzina produktów Fujitsu ESPRIMO to kompletny zestaw komputerów PC o dużych możliwościach rozbudowy, które niezbędnie obsługują aplikacje biurowe. Wyjątkowa jakość wykonania zapewnia wydajność, a zestawy z opatentowaną technologią 0-Watt ograniczają koszty energii nawet o 40%. Indywidualne konfiguracje i unikatowe rozwiązanie instalacji fabrycznej DeskView umożliwiają ograniczenie do minimum kosztów wprowadzenia i zarządzania przez kolejne lata. Urządzenia należące do tej linii to: A525, D556, D756, D757, D956, D957, P556, P756, P757, P956, P957, Q556, Q956, Q957, X956.

Notebooki
Doskonała mobilność. Jeśli potrzebujesz niezawodnego urządzenia mobilnego, bogata oferta Fujitsu LIFEBOOK zawiera całą gamę indywidualnych rozwiązań klasy podstawowej i wyższych klas. Rozbudowane opcje konfiguracji zapewniają najwyższą elastyczność i wygodę, a nowatorska technologia oszczędzania energii zmniejsza obciążenie, jakim notebooki są dla środowiska. Co więcej, każde urządzenie Fujitsu LIFEBOOK zapewnia najwyższą niezawodność, uzyskaną dzięki unikatowemu połączeniu precyzji niemieckich inżynierów i japońskiej jakości oraz 30-letniego doświadczenia. Urządzenia należące do tej linii to: A555, A557, E546, E547, E556, E557, E736, E746, E756, P727, S936, S937, T937, U727, U747, U757, U937.

Stacje robocze
Zaprojektowane i skonstruowane w Niemczech i Japonii stacje robocze CELSIUS firmy Fujitsu wspierają kreatywność, symulację, obliczenia i wizualizację na najwyższym profesjonalnym poziomie. Dzięki kompleksowym możliwościom od projektowania poprzez inżynierię po produkcję stacje robocze CELSIUS są znane z bardzo cichej pracy, oferują zoptymalizowane zarządzanie temperaturą i chłodzeniem oraz osiągają wyniki testów na światowym poziomie. Wszystkie stacje robocze – mobilne, typu desktop i rack – są zoptymalizowane do użytku z różnymi wiodącymi aplikacjami do stacji roboczych, np. Autodesk, Dassault Systèmes, Siemens PLM i PTC. Ponadto wyjątkowa oferta firmy Fujitsu „made4you”, która uwzględnia potrzeby klienta, zapewnia najwyższy poziom swobody w celu spełnienia indywidualnych potrzeb jak te związane z zawieszającym się systemem BIOS czy oprogramowaniem układowym, opakowaniem zbiorczym lub nadrukiem, wycinaniem laserowym i znakowaniem indywidualnego logo. Urządzenia należące do tej linii to: rackowe C740, wolnostojące J550, M740, R940, W550, W550power, W570, W570power, W570power+ oraz mobilne H760, H770, H970.

Tablet FUJITSU STYLISTIC oraz tablet FUJITSU LIFEBOOK
Dzięki bogatej historii w branży komputerów oraz 25-letniemu doświadczeniu w dziedzinie tabletów firma Fujitsu ciągle tworzy nowatorskie tablety, które są produkowane dla firm, ale projektowane dla użytkowników. Bogata oferta tych urządzeń umożliwia użytkownikom wykorzystanie ich pełnego potencjału — w każdym miejscu, o każdym czasie i przy całkowitym dostosowaniu do własnych potrzeb. Wszystko to z zabezpieczeniami i rozwiązaniami do zarządzania na poziomie korporacyjnym. Tablety Fujitsu są tak wszechstronne, że można ich używać zarówno w pracach biurowych, przemyśle, jak i specyficznych branżach. W zależności od potrzeb indywidualnych użytkowników i wymagań firm Fujitsu oferuje tablety w wielu różnych rozmiarach, klasach wydajności i koncepcjach, m.in. urządzenia 2w1 czy tablety specjalistyczne, a także duży wachlarz akcesoriów umożliwiających użytkownikom personalizację tabletów. Urządzenia należące do tej linii to: R726, R727, V535.

Terminale Fujitsu
Konfigurowalne terminale FUTRO firmy Fujitsu zapewniają optymalną współpracę z serwerem i wirtualizację pulpitu. Każde urządzenie z tej serii zostało zaprojektowane, aby ułatwić zagwarantowanie wydajności, bezpieczeństwa, łatwości zarządzania i efektywności ekonomicznej. W porównaniu ze zwykłymi komputerami PC zapewniają one znacznie niższe całkowite koszty utrzymania w ciągu całego długiego cyklu eksploatacji. Dodatkowo, łatwość obsługi, standaryzacja i cicha praca zapewniają użytkownikom maksymalny poziom wygody. Scout EnterpriseOpen a new window to narzędzie do zarządzania z obsługą wielu użytkowników, które doskonale obsługuje i kontroluje niezliczoną ilość urządzeń na wysokich poziomach skalowalności. Scout Enterprise gwarantuje bezpieczne aktualizacje kompletnej architektury terminali i oferuje rozliczne, kompleksowe funkcje centrum pomocy. eLux™ to uniwersalny system operacyjny terminali dostępny w architekturze x86 i SoC, który ponadto oferuje najwyższe poziomy bezpieczeństwa. Oznacza to, że rozwiązania Scout Enterprise i eLux™ optymalnie spełniają restrykcyjne wymagania firmowej infrastruktury IT. Urządzenia należące do tej linii to: S520, S720, S920, X923, X923-T.