facebook adres e-mail telefon

Znaczny wzrost infekcji stron opartych na WordPress >>

Wtyczki do WordPress mogą być niebezpieczne

W ostatnich dniach, zaobserwowaliśmy znaczny wzrost infekcji stron opartych na WordPressie poprzez malware "WP-VCD". Z analizy firmy Wordfence wynika, iż przyczyną infekcji są szablony bądź wtyczki pobrane i zainstalowane na stronach, z niepewnego źródła, kontrolowanego przez atakujących. Po zainstalowaniu takiego komponentu - atakujący uzyskują możliwość zdalnego kontrolowania strony, dostęp do plików na serwerze, możliwość modyfikacji kodu witryny. W efekcie pozwala to na przekierowanie użytkowników stron internetowych na strony z reklamami czy też wirusami.

Znaczny wzrost infekcji stron opartych na WordPress

W związku z powyższym, bardzo prosimy o weryfikację jakie komponenty znajdują się na Państwa stronach internetowych. Należy sprawdzić czy są aktualne oraz czy zostały pobrane z pewnego i legalnego źródła. Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli instalujemy coś z poza oficjalnego repozytorium motywów i wtyczek WordPressa. Każdy komponent z innego źródła, o ile nie został zakupiony u pewnego autora, np poprzez serwis themeforest.com - może zawierać złośliwy kod.

Prosimy również o zwrócenie uwagi na fakt iż, jeżeli za jakiś szablon, bądź wtyczkę - autorzy pobierają opłatę, a komponent możliwy jest do znalezienia i pobrania za darmo, na innych stronach - z dużym prawdopodobieństwem zawiera on złośliwy kod.

Zweryfikuj wtyczki w WordPress

Poniżej zamieszamy link do raportu firmy Wordfence:
https://www.wordfence.com/wp-content/uploads/2019/11/Wordfence-WP-VCD-Whitepaper.pdf

Źródło: atthost.pl

Firma CSK stawia na bezpieczeństwo i ochronę przed niebezpieczeństwami płynącymi z sieci. Oferujemy swoim klientom jedno z  najlepszych programów antywirusowych opartym na silniku Bitdefender. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.

 

Wróć